USA prehrali vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji s Českom 1:0.

PRAHA (AP) – Česká republika zdolala vo štvrtok Spojené štáty americké 1:0 a postúpila do semifinále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Boston Bruins Vpred Pavel Chacha strelil presilovkový gól v druhej tretine a Anaheim Ducks Brankár Lucas Thostel Pred domácimi fanúšikmi v Prahe zastavil 36 striel.

Sacha a Bruins sú spoluhráči Dávid Pastrňák Hralo sa v druhom zápase turnaja. Do českého tímu prišli po vypadnutí Bostonu z play off NHL Florida Panthers.

Amerika sa snažila vyrovnať a stiahla brankára Charlie LindgrenČesi ale boli odhodlaní a v sobotu sa v semifinále stretnú so Švédskom.

Američania zabili všetkých 13 presilových hier, ktorým čelili v predkole.

„Bol to skvelý hokej a úžasná atmosféra. Žiaľ, chýbalo nám to, ale nebolo to pre nedostatok úsilia,“ povedal tréner USA John Hines.

V ostatných štvrťfinálových zápasoch vo štvrtok Nick Paul Obhajca titulu Kanada zdolala Slovensko 6:3.

Kanada sa v sobotňajšej finálovej štvorke stretne so Švajčiarskom.

„Mali sme skvelý začiatok a odtiaľ len staviame,“ povedal Paul. „Vyhrali sme bitky, dali sme puky do siete a získali sme druhé šance.“

Dylan Guenther Bol tam gól a pomoc Jared McCann, Pierre-Luc DuboisA Brandon Thanev Skóroval aj za 28-násobného majstra Kanady.

McCann a Dubois skórovali v rozpätí 90 sekúnd na začiatku úvodnej tretiny. Peter Sehlárik Keď to bolo 2:1 Brandon Hagel Prihrávku Slováka odvrátil do vlastnej siete.

Kanada zvýšila svoje vedenie na 5:1 gólom Paula z druhej tretiny, po ktorom nasledovali dva góly v tretine za menej ako 20 sekúnd – prvý Guenther a Thanev.

Miloš Kelemen a Marek Hrivik Paulin skóroval, aby znížil náskok Kanady na 5:3 a strelil druhý gól.

v Ostrave, Joel Erickson Acc Gól v presilovej hre 5:54 do predĺženia zabezpečil Švédsku víťazstvo 2:1 nad Fínskom.

READ  Rafa Nadal a Ona Cornell vedú Akadémiu Rafa Nadala s absolvovaním Movistar - Explica.com

O štyri minúty neskôr – do konca zostávalo 58 sekúnd – Hans Björninen vyrovnal na 1:1 pre Fínsko. Rasmus Dallin Vedenie Švédska 1:0.

Švajčiarsko predtým vyradilo Nemecko, keď v Ostrave zdolalo minuloročných druhých 3:1.

Christoph Bertzy Viedol švajčiarsky tím dvoma gólmi. Ešte predtým dostal Švajčiarov do vedenia 1:0 gólom nakrátko New Jersey Devils Vpred Nico Hisier Druhý dodatok.

Dominik Cahun Bertschi znížil vedenie na 2:1 v polovici presilovej hry a pridal svoj druhý gól z tretej do prázdnej brány.