Liga majstrov: Omonia Nikózia vylučuje Červenú hviezdu

včera 22:20
|

Futbalisti cyperskej Omonie z Nikózie postúpili do baráže Ligy majstrov 2020/2021 a bojujú o účasť v skupinovej fáze. V stredajšom domácom dueli 3. predkola zvíťazili nad Crvenou Zvezdou Belehrad po strele z 11 m, keď v riadnom hracom čase sa aj po predĺžení duel skončil nerozhodne 1: 1.

V drese domácich hral slovenský obranca Tomáš Hubočan v 90. + 3 min. Jeho krajan a spoluhráč Michal Ďuriš sa zo striedačky nedostal do hry. Slovákov čaká boj o lukratívnu skupinovú fázu na pôde Olympiacosu Pireus a Srbi prejdú do play-off Európskej ligy UEFA.

Ferencváros Budapešť sa dostal do play-off po domácom triumfe nad Dinamom Záhreb 2: 1. Slovenský stredopoliar v službách „Fradi“ Michal Škvarka v zápise o stretnutí nefiguroval. Domáce publikum zaujalo v 65. minúte vymyslenými pohybmi albánskeho útočníka Myrta Uzuniho.

V prvom polčase si Uzuni strelil vlastný gól na 1: 1. V boji o skupinovú fázu nastúpi maďarský šampión proti nórskej Molde. Na neutrálnej pôde v cyperskej Larnake zdolal Karabach Agdam Azerbajdžančanov strelou z 11 m 6: 5, keď sa duel skončil bez gólov aj po predĺžení.

Úlohu obľúbenca potvrdil Maccabi Tel Aviv v súboji s Dinamom Brestom. Dan Biton v 50. min zahrával domáci priamy kop z 30 metrov. Maccabi privíta v play off rakúsky Red Bull Salzburg.

Dánsky Midtjylland zvíťazil doma nad Švajčiarmi Young Boys Bern 3: 0 a v play-off sa stretne s českým majstrom Slaviou Praha.

Kvôli pandémii koronavírusov sa 3. predkolo tejto sezóny LM hrá iba na jeden zápas. V play off sa budú hrať dva duely systémom doma – vonku. Skupinová fáza LM sa začína v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami s približne jednomesačným oneskorením 20 – 21. Októbra sa finále v Istanbule uskutoční 29. mája budúceho roka.

READ  V režime Figowicz Cruise prebieha Ambato La Gran Ciudad Challenger

3. predkolo LM 2020/2021 (na 1 zápas):

Omonia Nicosia – Červená hviezda Belehrad 1: 1 pp (1: 1, 1: 1), strela 4: 2 z 11 m

Góly: 31. Lüftner – 45. + 1 Ivanič