Liga majstrov: Olympique Lyon – FC Bayern Mníchov 0: 3

včera 22:50
|

Bayern Mníchov Ubalisti budú hrať s Parížom vo finále Ligy majstrov 2019/2020. Germain. V druhom semifinále v stredu na štadióne Estadio Jose Alvalade v Lisabone porazili Olympique Lyon 3: 0. Boj o prestížnu trofej sa uskutoční v Lisabone na štadióne Benfica v nedeľu 23. augusta (21,00 CEST).

Radosť hráčov PSG.

Prečítajte si tiež

Dvoj gólový gól Serge Gnabryho rozhodol, že Bayern bojoval o šiestu trofej v prestížnej súťaži, a Robert Lewandowski pridal túto 15. gól v LM v tejto sezóne.

Obaja tréneri poslali do ohňa rovnaké základné zostavy ako vo štvrťfinále, v prvom polčase bolo najskôr najnebezpečnejšie OL, potom však nemecký majster prevzal opraty. Po víťazstve má šancu bojovať o cenné výšky, v tejto sezóne vyhral všetky zápasy v súťaži.

Semifinále Ligy majstrov:

Olympique Lyon – FC Bayern Mníchov 0: 3 (0: 2)

Ciele: 18. a 33. Gnabry, 88. Lewandowski

Rozhodca: Lahoz (Šp.), ŽK: Marcelo, Marcal, Mendes (všetci Lyon), bez divákov

Zostavy a rotácie:

Lyon: Lopes – Denayer, Marcelo, Marcal (73. Cherki) – Dubois (67. Tete), Caqueret, Bruno Guimaraes (46. Mendes), Aouar, Cornet – Ekambi (67. Reine-Adelaide), Depay (58. Dembele).

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (46. Süle), Alaba, Davies – Goretzka (82. Pavard), Alcantara (82. Tolisso) – Gnabry (75. Coutinho), Müller, Perišič (63. Coman) – Lewandowski

Od úvodných sekúnd to bol zaujímavý súboj plný šancí. Už v 4. minúte Memphis Depay dostal prihrávku medzi obrancami Bayern, ale urobil aj ťah pre Manuela Neuera, ale trafil len do bočnej siete. Séria perfektných kľučiek priniesla v 11. minúte gól tímu Anthony Lopes na 0 – 2. Na ľavej strane sa blysol Leon Goretzka. V 13. minúte Depay vzal na post nebezpečnú strelu a potom v 17. minúte Karl Toko Ekambi hodil doteraz najväčšiu šancu OL. V šestnástke na pravej strane sa zbavil jedného obrancu, druhého zasunul do zadku zaseknutím, ale strelil do najbližšej tyče len k tyči.

READ  Veronica Rajeka sa chváli plážovým telom v bikinách, „bez mejkapu“ fanúšik Toma Bradyho vynecháva NFL kvôli opaľovaniu

Lopta dopadla na nohy Gnabryho, ktorý bol úplne neoznačený v krabici. Šanca festivalu pokračovala a 22. minúta Thiago Alcantara vyhodil loptu do pokutového územia Thomas Thomas Müller, ktorý ju však zle zakončil. O tri minúty neskôr vytiahla Lopesa jedovatú strelu Lopesa. V 33. minúte prišiel ďalší gól tímu Bavorov, Gnabry znova bežal zo svojej strany, prešiel Ivan Perišič do pokutového územia, vycentroval sa medzi nohy obrancu na vzdialenom póle, kde sa Lewandowski nedostal loptu do siete dokonca dvakrát na snímke, ale Gnabry už po príchode áno. To bol jeho deviaty gól v deviatom zápase LM v tejto sezóne. V 38. min sa Gnabry pekne sústredil na vzdialenejšiu tyč k Lewandowskému, ale poľský strelec nedokončil dobre.

V 51. minúte zápasu mohli hostia zvýšiť svoj náskok, keď hráč Perišič dostal prihrávku stredom ihriska a vyslal strelu z hranice pokutového územia. Lyon mohol v 58. minúte vyrovnať, ale jeho únik po pravej strane skončil na nohách obrany domácich. Bayern riadil kurz, Lyon občas zatlačil rohy, ale nedokázal zvíťaziť. Philippe Coutinho mohol v 78. minúte vyrovnať, ale jeho únik po pravej strane skončil na nohách obrany domácich. Brazílčan tiež strelil gól v priebehu dvoch minút, ale píšťalku zapískal píšťalku, čo potvrdil aj VAR. Nakoniec, po centre Joshua Kimmich z priameho kopu, Lewandowski viedol skóre hlavou.