Hlavné správy

USA uvalili na bieloruských úradníkov sankcie

Sankcie sa týkajú ôsmich ľudí.

2. októbra 2020 o 19:01 TASR

WASHINGTON. Americké ministerstvo financií ukladá sankcie niekoľkým vysoko postaveným členom bieloruského vedenia. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Sankcie sa týkajú ôsmich ľudí. Medzi nimi je minister vnútra Jurij Karajev, jeho zástupca a veliteľ jednotiek tohto ministra Jurij Nazarenko, zástupca veliteľa Khazalbek Atabekav, veliteľ minskej zložky OMON Dzmitry Balaba.

Na zozname je okrem iného podpredseda Ústrednej volebnej komisie Vadzim Ipatav a tajomníčka Alena Dmuchajlová.

V piatok večer Rada EÚ schválila individuálne sankcie proti 40 bieloruským štátnym zamestnancom. Medzi nimi sú aj sankcie uvedené na americkom sankčnom zozname.

Súvisiaci článok Európski lídri sa dohodli na sankciách proti Bielorusku, Lukašenka vynechali Čítať

29. septembra Británia a Kanada uvalili sankcie aj na bieloruských úradníkov. Na ich sankčných zoznamoch je na rozdiel od EÚ a USA aj bieloruský prezident Alexander Lukašenko a jeho syn Viktar.

Bielorusko oznámilo zavedenie odvetných opatrení proti niekoľkým predstaviteľom EÚ, ako aj zástupcom Kanady a Spojeného kráľovstva.

Prezidentské voľby sa uskutočnilo v Bielorusku 9. augusta. Prakticky bezprostredne po zatvorení volebných miestností a zverejnení výstupných prieskumov verejnej mienky sa v republike začali masívne protesty proti falšovaniu volebných výsledkov.

Podľa ústrednej volebnej komisie voľby vyhral úradujúci prezident Alexander Lukašenko.

Prakticky nikto z jeho oponentov neuznal tieto oficiálne výsledky. Lukašenkova inaugurácia sa napriek tomu uskutočnila 23. septembra napriek pokračujúcim protestom.

READ  Watford podpísal záložníka Slovenska Juraja Kukku z Barmy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close