Hlavné správy

U-20 United States porazili Slovensko 2:0 a vyhrali B-skupinu na MS

Tím Spojených štátov amerických do 20 rokov mal s deviatimi bodmi a tromi čistými kontami najlepšiu skupinovú fázu MS v tímovej histórii. Brian Sciaretta z ASN ponúka svoje myšlienky o tíme po piatkovej výhre 2:0 nad Slovenskom.

Autor:

Brian Chiaretta


Uverejnené

26. mája 2023

21:30 hod

Spojené národy Skupina skončila na MS 2023 s perfektnými deviatimi bodmi a nulou gólov po piatkovej výhre 2:0 nad Slovenskom.

USA potrebovali na víťazstvo v skupine B iba remízu, zatiaľ čo Slovensko vstúpilo do hry len s tromi bodmi z prvých dvoch zápasov a na postup do vyraďovacej časti môže potrebovať aspoň remízu.

Hlavný tréner USA do 20 rokov Mikey Varus Vrátil sa k rozostaveniu 3-5-2, ktoré použil pri výhre 1:0 nad Ekvádorom v úvodnom zápase. Brandon Craig, Josh Winder, A Justin Che Boli tam traja strední obrancovia. Michael Holliday a Caleb Wiley boli krajnými obrancami.

Kapitánom bol trojčlenný stred poľa Daniel Edelman, Obed Vargas, A Owen Wolff. vyššie, Kate Cowellová A Diego Luna viedol útok.

Hoci USA boli v útoku lajdácke, v úvodnom polčase skórovali, aby pomohli udávať tempo. Gól padol z individuálneho úsilia Kovala, ktorý sa predieral cez obranu Slovenska pred prekonaním brankára. Adam Hardina Nízkym výstrelom.

Odtiaľ už USA kontrolovali hru a Slovensku došli nápady na vytváranie šancí. USA strelili druhý gól v nadstavenom čase cez striedajúceho Nika Tsakirisa.


Súper tímu USA v osemfinále je stále neznámy — ale bude to niekoľko hráčov s tretím nasadením. Ten zápas sa odohrá v utorok 30. mája.

„Pred začiatkom turnaja som spomenul, že sa ideme oprieť o tímovú kultúru a bojovnosť,“ povedal Varas. „Som veľmi hrdý na to, koľko hráčov zohralo kľúčovú úlohu v tom, že nám pomohli – obaja naši nehrajúci brankári mali fantastický tréning, aby pomohli nášmu tímu.“

Tu je niekoľko myšlienok o hre:

Craig je úžasný

Najlepším americkým hráčom v skupinovej fáze bol stredný obranca Brandon Craig, ktorý odohral každú minútu z troch zápasov a bol najdôležitejší v troch oblastiach.

Po prvé, v defenzíve bol veľkým dôvodom, prečo sa tím nevzdal. Svoje súboje vyhráva a po celý čas je v perfektnej kondícii. Jeho najväčšou obavou je rýchlosť chodidla, ale hrá inteligentne a stavia sa do správnej pozície, aby túto slabinu neutralizoval.

Po druhé, mal neuveriteľný rozsah presnosti. Trafí šikovné prihrávky na veľké vzdialenosti, ktoré menia hru.


Po tretie, Craig je najlepším hráčom tímu. Umiestňuje voľné a rohové kopy do nebezpečných oblastí, čím dáva tímu USA jasnú možnosť skórovať. Niekedy strieľa priamo. Ale jeho údery mŕtvou loptou sú účinné.

„Tímová chémia veľmi pomohla,“ povedal Craig. „Samozrejme, nehráme medzi sebou príliš často, ale je to dôvera jeden druhému a poznanie silných a slabých stránok toho druhého. To je to, čo robí prácu. Nevzdávať sa gólu je dosť výnimočné a sme na to skutočne hrdí.“

„Myslel som si, že hrám dobre,“ povedal. „Mojou hlavnou úlohou je udržiavať papiere čisté. To je vždy dobrý pocit. Som na tento tím veľmi hrdý.

Konečné trápenie pokračuje

Keďže mužstvo USA hralo celkovo, bolo doteraz aj najplytvavejším tímom na MS. V každom zápase premárnili niekoľko vysokopercentných šancí.

V tomto zápase proti Slovensku mal skórovať Luna a o jeden viac Cowell.


Cowellov gól bol fantastický. Ale ako postupuje cez tento turnaj a ďalej, mal by byť aj naďalej efektívny. V tomto zápase je evidentné, že súper trávi veľa času a energie snahou ho zadržať. To je pôsobivé. Ak bude naďalej zahadzovať svoje najväčšie šance, bude pokračovať v kompletnej reprezentácii.

Američania si dobre prihrávajú a vytvárajú si dostatok šancí, no ak sa chcú dostať do knokautov, musia začať už teraz.

Stred poľa je silný

Okrem zakončenia je tento tím skvelý. Ak Paxton Aaronson Tu to bolo a naozaj by sa báli. Tím si zaslúži uznanie, pretože sa učí hrať bez Aaronsona, najlepšieho hráča tímu vo všetkých rotáciách. Bol ústredným bodom S každým kempom a turnajom za posledné dva roky nebolo prispôsobenie sa bez neho malou úlohou. Ale mužstvo sa dobre prispôsobilo.

Bol stredom poľa mnohých tímov. Skupina Edelman, Vargas, Wolff a Jack McLynn boli efektívni pri získavaní voľných lôpt, chránili zadnú líniu v defenzíve, pričom nedovolili súperovi stred poľa naťahovať sa a rýchlo premieňať loptu na útok.

Táto stredopoliarska skupina vždy hľadá rýchly spôsob útoku a súperovi to vždy šľape na päty.

Najlepšia forma na knockouty

Varasovi okrem deviatich bodov z troch zápasov vyšlo všetko dobre.

Pri pohľade na osemfinále je americký tím vo výbornej forme. Jeden, bez zranení. Po druhé, neexistujú žiadne pozastavenia. Po tretie, často striedal svoj tím, aby sa vyhol únave. Po štvrté, tím teraz privíta najlepších hráčov Kevin Parades A Rogas Bukstas Varas si v rámci tímu ponecháva voľné miesta na súpisku, aby sa mohol pripojiť k tímu v knockoutoch.

Prehliadky budú mať v tíme veľké zastúpenie a budú musieť otvoriť útok iba na natiahnutie súperovej obrany. Keďže Wolff nastúpil na všetky tri zápasy, Pukstas dá Varasu ďalšiu veľmi potrebnú možnosť v strede poľa.

Jednou z obáv však je, že Craig bol najlepším hráčom tímu, no doteraz hral každú minútu. Je schopný hrať každú minútu deep runu v knockoutoch?

Ale zvládanie tlaku sa v tejto skupine nepovažuje za problém a ako dôvod uviedol vyraďovacie výkony na minuloročnom šampionáte CONCACAF, vrátane víťazstva nad Hondurasom.


„Keď sa dostanete do vyraďovacej fázy, všetko sa zmení, pretože je to jedno a hotovo,“ povedal Varas. „Chlapci budú pripravení, popracujeme na veciach, ktoré potrebujeme trochu dotiahnuť a zdôrazniť veci, ktoré sme robili dobre.“

„Chlapci zvládli tlak a chlapci zvládnu aj tlak vpred.“

Ťažko povedať, aká bude najlepšia zostava amerického tímu v tejto chvíli, ale návrat k stavu 4-3-3 je dobrý odhad vzhľadom na prírastky Pukstasa a Paredesa.

Silnou zostavou pre 16. kolo by mohol byť Slonina v bráne, Gomes na pravom obrancovi, Craig a Winder v strede obrany a Wiley na ľavom beku. Edelman, McGlynn a Bukstas v strede poľa. S Paredesom a Cowellom na krídlach Darren Yapi Dopredu stred.

Toto by mohla byť najnebezpečnejšia potenciálna zostava tímu a dobrá šanca dostať sa do štvrťfinále.

READ  Slovensko, Čečensko vyzvalo komisiu na odloženie projektu „klimatickej klasifikácie“ - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close