Veda

V blízkosti Zeme dnes letí asteroid, takže ho vedci strieľajú rádiovými vlnami

Anténne pole zariadenia HAARP zahŕňa 180 antén rozmiestnených na 33 akroch.

Harfa Anténne pole zariadenia zahŕňa 180 antén rozmiestnených na 33 akroch.
Fotografia, Harfa

skupina výskumníkov snaží sa Odrazte rádiové signály od asteroidu širokého 500 stôp pri lete blízko Zem v utorok.

Vysokofrekvenčný aktívny aurorálny výskumný program (HAARP) sa zameriava na svoje antény na asteroide 2010 XC15, vesmírnej hornine klasifikovanej ako a blízko-Zem potenciálne nebezpečný asteroid. Endeavour je skúšobná prevádzka v rámci prípravy na väčší objekt, tzv Apophis, Ktorá bude mať v roku 2029 úzky kontakt s našou planétou.

„Čo je nové a o čo sa snažíme, je skúmať vnútro asteroidu pomocou radaru s dlhými vlnovými dĺžkami a rádioteleskopov zo zeme,“ povedal Mark Haynes, hlavný riešiteľ projektu a JET z NASA v južnej Kalifornii. Pohonné laboratórium. Jeden Vyhlásenie, „Dlhšie vlnové dĺžky môžu lepšie preniknúť do vnútra objektu ako rádiové vlnové dĺžky používané na komunikáciu.“

HAARP je výskumné zariadenie v Gakone na Aljaške (ten, ktorý predmetom mnohých konšpiračných teórií,, Skladá sa zo 180 vysokofrekvenčných antén, z ktorých každá je vysoká 72 stôp a rozprestiera sa na 33 akroch. Zariadenie vysiela rádiový lúč smerom k ionosféra, ionizovaná časť atmosféry Nachádza Približne 50 až 400 míľ (80 až 600 kilometrov) nad zemským povrchom. HAARP vysiela rádiové signály do ionosféry a čaká, ako sa vrátia, v snahe merať okrem iného poruchy spôsobené Slnkom.

Zariadenie v októbri spustila vedeckú expedíciu S 13 experimentmi, vrátane jedného, ​​ktorý zahŕňal odrážanie signálov od Mesiaca. V tom čase výskumníci z HAARP boli uvažuje o vyslaní rádiového signálu k asteroidu, aby preskúmal vnútro skalnatého telesa.

Počas dnešného experimentu tAntény HAARP na Aljaške budú vysielať rádiové signály k asteroidu, a potom budú vedci Skontrolujte Ak príde odrazený signál ale Anténne pole na University of New Mexico Long Wavelength Array a Kalifornia Pole dlhých vlnových dĺžok rádiového observatória Owens Valley.

HAARP bude vysielať nepretržitý signál cvrlikania mierne nad a pod 9,6 MHz; Cvrlikanie sa bude opakovať v intervale dvoch sekúnd. Pri najbližšom priblížení 27. decembra bude asteroid dvakrát tak vzdialený ako Mesiac od Zeme.

Utorkový experiment je prípravou na nadchádzajúce stretnutie s asteroidom v roku 2029. Potenciálne nebezpečný asteroid, formálne známy ako 99942 Apophis, je asi 1 210 stôp (370 m) širokýa príde to 20 000 míľ (32 000 km). Zeme 13. apríla 2029. Blízkozemský objekt bol v roku 2068 považovaný za menšie riziko pre Zem, ale NASA to popiera,

Napriek tomu chce HAARP preskúmať asteroid v rámci prípravy na možné budúce riziká. Vesmírne skaly. „Čím viac času je pred potenciálnym dopadom, tým viac možností je pokúsiť sa ho odvrátiť,“ povedal Haynes.

V septembri kozmická loď Dart od NASA SMZ malého maličkého malá hviezda a úspešne zmenil svoju triedu. takúto stratégiu môže byť ten Spôsob, ako ohnúť hrozivý vesmírny kameň Zem.

Dnešný testovanie Ukazuje schopnosť používať dlhé vlnové rádiové signály pre sondy Interiéry asteroidov. „Ak dokážeme spustiť a spustiť pozemný systém, dalo by nám to príležitosť pokúsiť sa nahmatať vnútro týchto objektov,“ povedal Haynes.

viac, Silný odrazový efekt podporil experiment NASA s vychyľovaním asteroidov

READ  Nenechajte si ujsť meteorický roj Geminid – a sledujte živú meteorologickú kameru NASA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close