Svet

V Kalifornii sa tentoraz objavil záhadný monolit. Objasnenie zmiznutia z Utahu je objasnené – Turizmus – Cestovanie

Zvedaví ľudia z Kalifornie sa ponáhľajú k ďalšiemu kovovému monolitu, ktorý sa objavil na vrchole Pine Mountain, len pár dní potom, čo sa objavil, a potom zmizol z púšte v Utahu a z vrcholu rumunského Bâtca Doamnei.

Podnikali desiatky miestnych turistov podľa Daily Mail výlet na vrchol hory v Atascaderu s cieľom vyfotografovať stĺp, ktorý sa tam v stredu záhadne objavil.

Zdá sa, že obelisk je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, tri kusy sú navzájom zvarené a v rohoch nitované. Rovnako ako predchádzajúce stĺpce, aj tento má podľa Atascadero News výšku asi 3 metre a šírku asi 45 centimetrov.

Monolit na Pine Mountain, na rozdiel od Utahu, nie je pripevnený k zemi. Odhaduje sa, že váži viac ako 90 kilogramov a dá sa s ním hýbať po zemi.

V posledných dňoch sa objavili správy o tom, že úradníci počítajúci ovce z vrtuľníka v púšti v Utahu náhodou objavili tajomný kovový monolit.

Presné miesto prezradiť nechceli, aby sa turisti nestratili v honbe za dobrodružstvom uprostred pustatiny, napriek tomu sa ho nadšencom podarilo objaviť. Po krátkej vlne senzácie však tento stĺpec zmizol.

Rumunské médiá o niekoľko dní informovali o objave podobnej kolóny. Lesklý monolit stál na hore v rumunskej horskej župe Neamt, neďaleko starobylej pevnosti, ale o štyri dni zmizol aj tento stĺp.

Tamojšia polícia už vyšetruje nelegálnu inštaláciu budovy, ktorá sa od 27. novembra nachádza v chránenom archeologickom areáli.

To však nezabránilo rôznym špekuláciám o pôvode týchto štruktúr; niektorí tvrdili, že to bola pravdepodobne práca umelcov, iní pripúšťali, že by mohli mať mimozemský pôvod, podobne ako v sci-fi filme Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírna odysea.

V utorok sa objavili obrázky štyroch mužov, keď uprostred noci odstránili z utahskej púšte zvláštny trojuholníkový stĺp. Prevalili ho a odviezli na príjazdovú cestu. Jedným z mužov bola Sylvan Christensen, ktorá sa k tomu priznala na Instagrame.

READ  Pápež František vymenoval hyderabadského arcibiskupa Paula Anthonyho za vatikánskeho kardinála.

Desať sa pre portál DailyMail.com uviedol, že chcú zabrániť vlne senzácie, ktorá sa zdvihla okolo monolitu, a náporu nadšených záhad, aby chránili neporušenú prírodu celým jej bohatstvom.

„Ľudia sem cestovali autom, autobusom, dodávkou, vrtuľníkom, lietadlom, vlakom, motorkou a elektrickým bicyklom a nie je tam ani parkovisko. Nie sú tu ani toalety – a áno, opustenie púšte je priestupkom,“ uviedol.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close