Svet

V Kalifornii sa tentoraz objavil záhadný monolit. Objasnenie zmiznutia z Utahu je objasnené – Turizmus – Cestovanie

Zvedaví ľudia z Kalifornie sa ponáhľajú k ďalšiemu kovovému monolitu, ktorý sa objavil na vrchole Pine Mountain, len pár dní potom, čo sa objavil, a potom zmizol z púšte v Utahu a z vrcholu rumunského Bâtca Doamnei.

Podnikali desiatky miestnych turistov podľa Daily Mail výlet na vrchol hory v Atascaderu s cieľom vyfotografovať stĺp, ktorý sa tam v stredu záhadne objavil.

Zdá sa, že obelisk je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, tri kusy sú navzájom zvarené a v rohoch nitované. Rovnako ako predchádzajúce stĺpce, aj tento má podľa Atascadero News výšku asi 3 metre a šírku asi 45 centimetrov.

Monolit na Pine Mountain, na rozdiel od Utahu, nie je pripevnený k zemi. Odhaduje sa, že váži viac ako 90 kilogramov a dá sa s ním hýbať po zemi.

V posledných dňoch sa objavili správy o tom, že úradníci počítajúci ovce z vrtuľníka v púšti v Utahu náhodou objavili tajomný kovový monolit.

Presné miesto prezradiť nechceli, aby sa turisti nestratili v honbe za dobrodružstvom uprostred pustatiny, napriek tomu sa ho nadšencom podarilo objaviť. Po krátkej vlne senzácie však tento stĺpec zmizol.

Rumunské médiá o niekoľko dní informovali o objave podobnej kolóny. Lesklý monolit stál na hore v rumunskej horskej župe Neamt, neďaleko starobylej pevnosti, ale o štyri dni zmizol aj tento stĺp.

Tamojšia polícia už vyšetruje nelegálnu inštaláciu budovy, ktorá sa od 27. novembra nachádza v chránenom archeologickom areáli.

To však nezabránilo rôznym špekuláciám o pôvode týchto štruktúr; niektorí tvrdili, že to bola pravdepodobne práca umelcov, iní pripúšťali, že by mohli mať mimozemský pôvod, podobne ako v sci-fi filme Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírna odysea.

V utorok sa objavili obrázky štyroch mužov, keď uprostred noci odstránili z utahskej púšte zvláštny trojuholníkový stĺp. Prevalili ho a odviezli na príjazdovú cestu. Jedným z mužov bola Sylvan Christensen, ktorá sa k tomu priznala na Instagrame.

READ  G7 využíva ruské aktíva na pôžičku 50 miliárd dolárov Ukrajine: Ako to bude fungovať? | Správy o vojne medzi Ruskom a Ukrajinou

Desať sa pre portál DailyMail.com uviedol, že chcú zabrániť vlne senzácie, ktorá sa zdvihla okolo monolitu, a náporu nadšených záhad, aby chránili neporušenú prírodu celým jej bohatstvom.

„Ľudia sem cestovali autom, autobusom, dodávkou, vrtuľníkom, lietadlom, vlakom, motorkou a elektrickým bicyklom a nie je tam ani parkovisko. Nie sú tu ani toalety – a áno, opustenie púšte je priestupkom,“ uviedol.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close