Svet

V Keni sa nachádza africké protikorupčné centrum

Keňa bola vybraná ako hostiteľ Centra pre protikorupčné štúdie a výskum v Afrike (CEREAC), ktoré založila Asociácia afrických protikorupčných úradníkov (AAACA).

AAACA bola zriadená na základe Dohovoru Africkej únie na podporu účinného vykonávania Dohovoru Africkej únie o predchádzaní korupcii a boji proti nej a Dohovoru Organizácie Spojených národov proti korupcii, ktorého signatárom je Keňa.

súvisiaci s: Rwanda: Panafrický parlament uprednostňuje boj proti korupcii.

O zriadení centra v Keni rozhodlo Valné zhromaždenie AAACA na svojom mimoriadnom zasadnutí dňa 10. januára 2024 uznesením.

Centrum bude uľahčovať štúdie a výskum s cieľom posilniť dobrú správu vecí verejných a protikorupčné úsilie na kontinente.

Generálny riaditeľ EACC Twalib Mbarak privítal rozhodnutie Valného zhromaždenia AAACA a načrtol, že centrum bude hrať kľúčovú úlohu pri vývoji a harmonizácii stratégií na prevenciu, odhaľovanie, vyšetrovanie a kontrolu korupcie a súvisiacich zločinov v Afrike.

Mbarak ocenil dôveru, ktorú dali Keni jej regionálni partneri, aby prevzala zodpovednosť za hosťovanie Centra pre štúdie a výskum boja proti korupcii v Afrike.

EACC, ktoré zastupuje Keňu ako člena AAACA, predložilo svoju ponuku AAACA 6. októbra 2023, čím vyjadrilo záujem, že Keňa bude hostiteľom nového regionálneho orgánu.

Následne Valné zhromaždenie prijalo krajinu, aby prediskutovalo a usporiadalo stretnutie v utorok.

súvisiaci s: Kenský prezident sa zaviazal zintenzívniť boj proti korupcii, aby podporil rast podnikania

Dve krajiny, Egypt a Keňa, vyjadrili ochotu splniť stanovené kritériá vrátane ratifikácie medzinárodných a regionálnych právnych nástrojov proti korupcii, operatívnej národnej protikorupčnej stratégie zostavenej podľa ústavných ustanovení, úradov rozmiestnených po celej krajine a skúseností s bojom proti korupcii. . Výskum korupcie a funkčná protikorupčná akadémia.

V analýze bola Keňa považovaná za najlepšie hostiteľa centra po tom, čo nastrieľala 210 bodov proti Egyptu, ktorý nazbieral 191 bodov.

READ  Odveký izraelsko-palestínsky konflikt sa tiahne po celom svete

Potrebujeme vašu podporu, aby naše novinky prichádzali!

S väčšou podporou môžeme produkovať lepšie a častejšie multimediálne projekty, ktoré ukážu fascinujúcu a živú rozmanitosť Burundi a východoafrického regiónu, jeho obchodné príležitosti a záujmy.

RegionWeek je popredné nezávislé médium v ​​anglickom jazyku v Burundi.

Áno, rád by som podporil RegionWeek

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close