Veda

Vedci chcú vytvoriť banku spermií na Mesiaci

Vedci začali pripravovať plány na vzkriesenie počnúc mesiacom – pomocou spermobanky.

V rámci toho, čo nazývajú „moderná globálna poistná politika“, navrhli strojní inžinieri, aby ľudia na Zemi vytvorili 6,7 milióna druhov reprodukčných buniek – vrátane spermií a vajíčok.

A navrhovaná banka alebo „archa“ by bola pod mesačným povrchom.

Pretože naše planéty čelia potenciálu prírodných katastrof, sucha, asteroidov a jadrovej vojny – aby sme spomenuli niekoľko problémov – vedci tvrdia, že ľudia musia zamerať pozornosť na vesmírne cesty, aby zachovali život taký, aký je.

„Zem je prirodzene nestabilné prostredie na Ústave elektrických a elektronických inžinierov (IEEE),“ uviedol autor štúdie Jaken Thanga, zatiaľ čo tím z Arizonskej univerzity predstavil svoju správu „Lunar Pits and Lava Tubes for a Modern Arc“, Ki Konferencia o leteckom priemysle v sobotu.

Kvôli nestabilite planéty podľa neho úložisko založené na Zemi vzorky oslabí. Preto Thanga navrhuje zastaviť planetárnu migráciu čo najskorším vyhľadaním trezoru ľudských semien na Mesiaci. Bude ukladať progenitorové bunky v nedávno objavených mesačných „jamách“, čo vedcom uverí, že láva tiekla kedysi pred miliardami rokov.

Ilustrácia štruktúry trezoru mesačného semena
Na Mesiaci „jamy“ v zemi pre „lávové trubice“, ktoré sú teraz duté, siahajú asi 8 až 100 metrov pod zem, čo je ideálne na ochranu vzácneho nákladu pred mesačnými prvkami.
Jakan Thanga

Takzvaná „archa“ by podľa prezentácie Thangy potom v prípade globálnej katastrofy kryogénne zachovala rôzne druhy. „Stále ich môžeme ukladať, kým technológia tieto druhy neobnoví – inými slovami, uložiť si ich na ďalší deň,“ uviedol.

Podľa Thangy majú jamy tiež správnu veľkosť na skladovanie buniek. Idú o 80 až 100 metrov nižšie a „poskytujú hotový úkryt pred mesačným povrchom“, čím sa eliminujú „veľké výkyvy teploty“, ako aj hrozby meteoritov a radiácie.

Thanga uviedla, že mnoho rastlín a živočíchov je „kriticky ohrozených“ a že erupcia Mount Toba v Indonézii pred 75 000 rokmi vyvolala znepokojenie a dodal, že „to spôsobilo ochladenie na 1 000 rokov a podľa niektorých názorov je v súlade s predvídateľným poklesom.“ ľudská rozmanitosť. „Človek vidí paralelu so súčasnosťou,“ povedal, „v dôsledku ľudskej činnosti a ďalších faktorov, ktorým úplne nerozumieme.“ „Nastala rýchla strata.“ “

READ  Vedci možno objavili príčinu rannej nevoľnosti, čím vzbudili nádej na možné vyliečenie
Svalbard Seed Vault
Svalbard Global Seed Vault je zobrazený v polárnom kruhu. Podľa toho, čo vedci nazvali „moderná globálna poistná politika“, je chovná banka – spermie a vajíčka – jedným zo 6,7 milióna druhov Zeme vrátane ľudí.
Prostredníctvom AFP Getty Image

Koncept „oblúka“ sa už používa na Svalbard Global Seed Vault – semenách bytových rastlín – na nórskom ostrove Špicbergy v polárnom kruhu, kde vedci tvrdia, že unesie mohutná kamenná štruktúra, ktorú môžu ľudia alebo ľudia ignorovať. . Tam Vyše 992 000 jedinečných vzoriek, Každé obsahuje v priemere 500 semien.

Thanga uviedol, že ho „prekvapilo“, „nákladovo efektívne“, že misia môže byť podľa jeho projekcií „zadnej časti obalu“. Na prepravu 50 vzoriek Každý [6.7 million target] Tento druh vypustí 250 rakiet. Pre porovnanie, výstavba Medzinárodnej vesmírnej stanice si vyžiadala 40 štartov, ktoré sa nachádzajú na obežnej dráhe nízkej Zeme – bližšie ako Mesiac.

„Nie je to veľké šialenstvo,“ trvala na svojom Thanga. „Boli sme z toho trochu prekvapení.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close