Veda

Vedci majú 20-minútový „konverzácia“ s veľrybou • Earth.com

Pri bezprecedentnom stretnutí sa výskumný tím úspešne „rozhovoril“ s keporkakom menom Twain.

Tím, známy ako Whale-Seti, skúma komunikačné systémy veľrýb s cieľom vyvinúť spravodajské filtre na hľadanie mimozemského života.

vedci z Inštitút SETI, Kalifornská univerzita DavisA to Nadácia pre veľryby Aljašky Urobil tento úžasný prielom v oblasti neľudskej inteligencie.

ako hovoriť s veľrybou

Pomocou zaznamenaných „kontaktných“ hovorov hrbáčov prehrávaných v oceáne cez podvodný reproduktor boli vedci prekvapení, keď Twain zareagoval na „pozdravný signál“ veľryby konverzačným spôsobom tak, že sa priblížil k ich člnu a zakrúžil okolo neho.

Počas 20-minútovej výmeny Twain nepretržite porovnával intervalové variácie medzi každým hovorom prehrávania.

Podrobnosti o tomto mimoriadnom stretnutí nájdete v nedávnom vydaní časopisu Denník Peer JPríspevok má názov „Interaktívne bioakustické prehrávanie ako nástroj na zisťovanie a skúmanie neľudskej inteligencie: „Konverzácie“ s veľrybami aljašskými.

Vedúca autorka Dr. Brenda McCowanová z UC Davis vysvetlila význam tohto rozhovoru s veľrybou slovami: „Veríme, že toto je prvá komunikačná výmena tohto druhu medzi ľuďmi a vráskavcami v 'jazyku' keporkakov.“

Dr. Fred Sharp z Alaska Whale Foundation zdôrazňuje inteligenciu veľrýb keporkakov, ich schopnosť zapojiť sa do zložitých sociálnych systémov, vytvárať nástroje, ako sú siete vyrobené z bublín na rybolov, a vo veľkej miere komunikovať prostredníctvom piesní a spoločenských hovorov. Osvetlite schopnosti.

veľryby a mimozemská inteligencia

Správanie pozorované u keporkakov podporuje dôležitú hypotézu pri hľadaní mimozemskej inteligencie. Dr. Lawrence Doyle z inštitútu SETI je ďalším spoluautorom článku.

Vysvetľuje: „Vzhľadom na súčasné obmedzenia technológie je kľúčovým predpokladom hľadania mimozemskej inteligencie to, že mimozemšťania by mali záujem o nadviazanie kontaktu, a preto by sa zamerali na ľudských príjemcov. Túto dôležitú predstavu určite podporuje aj správanie keporkakov.

Súbežne so štúdiom Antarktídy ako proxy pre Mars využíva tím Whale-Seti svoje zistenia zo štúdie inteligentných, pozemských, nehumánnych komunikačných systémov na vývoj filtrov, ktoré dokážu odfiltrovať akékoľvek potenciálne prijaté mimozemské signály.

READ  LLCHD COVID-19 Risk Dial zostáva vo vysokom riziku

Dôsledky a budúci výskum

Tím použije matematiku teórie informácie na meranie zložitosti komunikácie, ako je štruktúra pravidiel, ktorá je základom prijatej správy.

Okrem vedúcich výskumníkov sú spoluautormi článku aj Dr. Josie Hubbard, Lisa Walker a Jody Frediani, ktorí sú odborníkmi na inteligenciu zvierat, analýzu spevu veľrýb a fotografiu a správanie veľrýb. .

Tím Whale-Seti v súčasnosti pripravuje druhý dokument o nezvukovom komunikačnom správaní veľrýb, so zameraním konkrétne na bublinové prstence vytvorené v prítomnosti (a možno aj pre) ľudí.

Autor by to chcel uznať Program rozmanitej inteligencie Templeton Foundation Za ich štedrú finančnú podporu pri realizácii tohto prelomového výskumu.

Viac o Whale-Ceti

Ako bolo uvedené vyššie, Whale-SETI, skratka pre Whale Search for Extraterrestrial Intelligence, predstavuje revolučný pokrok v chápaní morských cicavcov, najmä veľrýb.

Projekt kombinuje hľadanie mimozemskej inteligencie s morskou biológiou s cieľom dekódovať komunikáciu veľrýb. Funguje na základe hypotézy, že zvuky veľrýb obsahujú zložité, inteligentné správy podobné jazykom, ktoré používajú ľudia alebo potenciálne mimozemské bytosti.

Technológia a metodika konverzácie veľrýb

Jadrom Whale-Seti je pokročilá technológia. Výskumníci používajú sofistikované hydrofóny a algoritmy AI na zaznamenávanie a analýzu zvukov veľrýb.

Umelá inteligencia, ktorá je vyškolená na obrovských súboroch údajov o hovoroch veľrýb a ľudských jazykoch, hľadá vzory a štruktúry, ktoré by mohli naznačovať vlastnosti podobné jazyku.

Táto metóda nielen pomáha pochopiť zložitosť komunikácie veľrýb, ale tiež zvyšuje naše chápanie vývoja jazyka u inteligentných druhov.

Objavy a postrehy

Whale-Seti už urobil dôležité objavy. Výskumníci identifikovali niektoré opakujúce sa vzory a variácie v piesňach veľrýb, ktoré naznačujú úroveň zámernej komunikácie.

Tieto vzory sa líšia medzi rôznymi druhmi veľrýb a odrážajú rôzne „dialekty“ alebo „jazyky“.

Objav spochybňuje naše chápanie neľudskej inteligencie a komunikácie, otvára nové cesty v morskej biológii a hľadaní mimozemskej inteligencie.

READ  Staroveké korene regulácie chuti do jedla odhalili medúzy a ovocné mušky

Dôsledky rozhovorov o veľrybách pre budúcnosť

Dôsledky Whale-SETI sú široké. To nielen obohacuje naše chápanie morského života, ale poskytuje aj pohľad na vývoj komunikácie a inteligencie.

Štúdiom zložitosti komunikácie veľrýb vedci dúfajú, že vyvinú lepšie stratégie na ochranu morí.

Okrem toho tento projekt poskytuje jedinečný pohľad na hľadanie mimozemskej inteligencie, čo naznačuje, že pochopenie neľudskej komunikácie na Zemi môže byť kľúčom k identifikácii a interpretácii signálov z iných inteligentných foriem života vo vesmíre.

Stručne povedané, Whale-SETI je ikonou interdisciplinárneho výskumu, ktorý spája morskú biológiu s lingvistikou a astronómiou. Jeho prístup k pochopeniu komunikácie s veľrybami otvára novú hranicu v štúdiu inteligentného života na Zemi aj mimo nej.

Tento projekt nielen prehlbuje naše spojenie s morským svetom, ale rozširuje aj obzory nášho hľadania inteligencie vo vesmíre.

,

Ako čítate? Prihláste sa na odber nášho bulletinu a získajte zaujímavé články, exkluzívny obsah a najnovšie aktualizácie.

Pozrite si nás na EarthSnap, bezplatnej aplikácii, ktorú vám prinášajú Eric Rawls a Earth.com.

,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close