Veda

Vedci nachádzajú „vodítko“ v pozadí zriedkavých zápalových ochorení spojených s koronavírusom u detí

Tím vedcov z Mount Sinai objavil vzácny, potenciálne vážny. sa tvrdí, že za sebou objavil „dôležitú stopu“ zápalové ochorenie súvisiace s koronavírusom U detí sa nazýva MIS-C.

MIS-C, ktorý sa zvyčajne vyskytuje niekoľko týždňov po ochorení COVID-19 alebo po expozícii osobe s COVID-19, môže spôsobiť poškodenie orgánu v dôsledku hyperinflamačnej reakcie. MIS-C môže spôsobiť zápal jedného alebo viacerých orgánových systémov vrátane srdca, pľúc, obličiek, gastrointestinálneho traktu, mozgu a/alebo kože. Príčina MIS-C nie je známa, uvádza na svojej webovej stránke Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

K 30. júlu hlásila CDC viac ako 4400 prípadov MIS-C a najmenej 37 úmrtí.

Kliknutím sem nájdete vakcínu proti COVID-19 vo svojom okolí

najnovšie zistenia uverejnený Streda v časopise Nature Communications pochádza zo sekvenovania vzoriek krvi, ktoré naznačuje zníženie regulácie takzvaných buniek prirodzeného zabíjača (NK) a „unaveného“ podtypu T buniek (CD8+), o ktorom sa predpokladá, že je škodlivým fyziologickým zápalom. Prispieva k pacientom s MIS-C . Včasný COVID-19 sa môže vyskytnúť niekoľko týždňov po infekcii.

Podľa tlačovej správy bolo predtým ukázané, že CD8+ T bunky vstupujú do stavu „vyčerpania“ pri neustálom vystavení patogénom, čím sa znižuje ich účinnosť.

Nemocnica a lekárska fakulta Mount Sinai nazvala tieto zistenia „dôležitým krokom v poskytovaní nových prieskumných ciest v tejto oblasti zahŕňajúcich komplexné siete a podsiete génov“, uvádza sa v tlačovej správe. EurekAlert.org v stredu.

Kliknite sem a získajte úplné pokrytie koronavírusom

„Naša štúdia implikovala vyčerpanie T buniek u pacientov s MIS-C ako jedného z potenciálnych hybných síl tejto choroby, čo naznačuje, že nárast NK buniek a cirkulujúcich vyčerpaných CD8 T buniek môže znížiť symptómy zápalového ochorenia.“ autor Noam Beckman, PhD, odborný asistent genetiky a genomických vied na Icahnovej lekárskej fakulte na vrchu Sinaj, uviedol vo vyhlásení. „Okrem toho sme zistili, že o deviatich kľúčových regulátoroch tejto siete je známe, že majú asociácie s bunkou NK a vyčerpanou funkciou T buniek CD8+.“

READ  V Oregone vedci objavili variant vírusu s znepokojivou mutáciou

Beckman povedal, že jeden regulátor, TBX21, slúži ako „sľubný terapeutický cieľ“, pretože hrá úlohu „hlavného koordinátora prechodu od efektívnej k eliminácii CD8+ T buniek“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close