Veda

Prídavok vaječníkov, ktorý sa považuje za nepotrebný, môže pôsobiť ako „jazyk“ orgánu: ScienceAlert

Zatiaľ čo bol starostlivo zaznamenaný v prvých vydaniach slávnej chirurgickej referenčnej knihy, Gray's Anatomy, Existencia krysieho vaječníka do značnej miery upadla do neznáma, vynechala sa z moderných textov a zavrhla sa ako „…nečinný zostáva,

A to napriek skutočnosti, že štruktúra je vysoko zachovaná u všetkých druhov cicavcov od ťavy po morča, čo naznačuje, že štruktúra malých vaječníkov má pomerne dôležitú úlohu.

A čo viac, muži majú ekvivalentnú (ak jednoduchšiu) štruktúru – Rete testis – Jeden známe dielo Podieľa sa na udržiavaní tekutiny v semenníkoch a pomáha pri transporte spermií.

ďaleko predtým ženská reprodukčná štruktúra Byť ignorovaný, Dpríklad reteového vaječníka To je teraz konečne opravené vďaka bunkovej biologičke z Duke University Dilara Anbarsi a jej kolegom, ktorí teraz používajú moderné techniky na skúmanie tohto ovulačného facilitátora u myší.

„Myslíme si, že to riadi načasovanie alebo rýchlosť ovulácie,“ povedala vývojová biologička Blanche Capelová z Duke University. povedal Michael Le Page noví vedci,

„Koľkých dokáže ovládať [ovarian] Folikuly sa aktivujú počas celého cyklu alebo keď sú aktívne. Takže to pravdepodobne môžeme nejako použiť na predĺženie reprodukčného života žien.“

Injikovaním fluorescenčného farbiva myšiam vedci potvrdili, že jeho obsah tiekol do vaječníkov. Tkanivový sekrét obsahuje najmenej 15 proteínov, ktorých účel ešte nebol stanovený.

Hustá spleť krvných ciev obklopuje štruktúru, ktorá je tiež priamo spojená so systémom neurónov, ktoré sa spájajú so svalovými bunkami na kontrakciu, ako je to v maternici, alebo s vonkajšou bunkovou vrstvou, ako je to v našom čreve.

Tieto štrukturálne znaky naznačujú, že malá štruktúra môže prispievať k hormonálnej signalizácii, ktorá môže kontrolovať, koľko folikulov na vaječníku produkuje vajíčka v každom cykle. TamVaječník môže mať senzorický prívesok a fungovať ako „jazyk“ vaječníka.

READ  Astronómovia si myslia, že konečne objavili pôvod obrovských „kozmických dymových prstencov“

U múch a hmyzu reagujú vaječníky na meniace sa podmienky v ich bezprostrednom prostredí, vrátane podmienok vyvolaných zmenami stravy. Anbarsi a tím majú podozrenie, že to môže byť úloha vaječníkov rete pri snímaní zmien v bezprostrednom prostredí vaječníkov cicavcov a vysielaní signálov do ich reprodukčných orgánov, aby zodpovedajúcim spôsobom reagovali.

„Priama blízkosť sietného vaječníka k vaječníku a jeho integrácia s extraovariálnou krajinou naznačuje, že hrá dôležitú úlohu vo vývoji vaječníkov a homeostáze,“ uviedli vedci. napíšte do ich papiera,

Stále je čo potvrdiť, ale výskumníci majú v úmysle spochybniť reakciu tejto štruktúry na fyziologické signály, vrátane hormónov a zmien v stravovaní.

„Navrhujeme, aby RO bola pridaná do tohto zoznamu a skúmaná ako dodatočná zložka ženskej reprodukčnej funkcie,“ uviedli vedci. záver,

Tento výskum bol vykonaný načítať biorxiv A to ešte nebolo recenzované.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close