Veda

Veľmi vysoký počet hlásených prípadov chrípky

Južná Karolína je jedným z dvoch štátov, ktoré sa podľa najnovších údajov zverejnených Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb umiestnili „veľmi vysoko“ v počte prípadov chrípky. Obrázok nižšie z webovej stránky CDC ukazuje Južnú Karolínu a Louisianu v kategórii „veľmi vysoká“ na týždeň končiaci 25. novembra. Najnovšia správa Flu Watch z Ministerstva zdravotníctva a kontroly životného prostredia v Južnej Karolíne ukazuje rozsiahlu aktivitu v novembrovom týždni. Od 26. decembra do 2. decembra. Počas toho istého týždňa bolo v Južnej Karolíne hlásené jedno úmrtie na chrípku a v súčasnej chrípkovej sezóne bolo zaznamenaných šesť úmrtí. Zo správy tiež vyplýva, že v porovnaní s predchádzajúcim týždňom sa zvýšil počet hospitalizácií v dôsledku chrípky. „Tento týždeň hlásilo 54 nemocníc 155 hospitalizácií súvisiacich s chrípkou,“ uvádza sa v správe. „Kumulatívna miera hospitalizácií je 10,3 na 100 000. V súčasnej chrípkovej sezóne bolo 521 hospitalizácií spojených s chrípkou.“ Správa z DHEC, kliknite sem.

Južná Karolína je jedným z dvoch štátov, ktoré sa v nedávno zverejnených údajoch umiestnili v počte prípadov chrípky „veľmi vysoko“. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb,

Obrázok nižšie z webovej stránky CDC ukazuje Južnú Karolínu a Louisianu v kategórii „veľmi vysoká“ na týždeň končiaci 25. novembra.

CDC

Chrípková sezóna 2023 – 24, týždeň 47, končiaci 25. novembra 2023

najnovšie správa o chrípke Ministerstvo zdravotníctva a kontroly životného prostredia v Južnej Karolíne preukázalo rozsiahlu aktivitu v týždni od 26. novembra do 2. decembra.

Jedno úmrtie na chrípku bolo hlásené v Južnej Karolíne počas toho istého týždňa a v súčasnej chrípkovej sezóne bolo zaznamenaných šesť úmrtí.

Zo správy tiež vyplýva, že v porovnaní s predchádzajúcim týždňom sa zvýšil počet hospitalizácií v dôsledku chrípky.

READ  Najväčšia kostra Triceratops na svete je v aukcii za 1,4 milióna dolárov. môže získať viac ako

„Tento týždeň nahlásilo 54 nemocníc 155 hospitalizácií súvisiacich s chrípkou,“ uvádza sa v správe. „Kumulatívna miera hospitalizácií je 10,3 na 100 000. V aktuálnej chrípkovej sezóne bolo 521 hospitalizácií spojených s chrípkou.“

V regióne Upstate tieto okresy hlásili vyššie prípady chrípky:

  • Greenville
  • oberačky
  • Oconee
  • Anderson
  • Spartanburg
  • Lawrence

Ak chcete zobraziť kompletnú správu Flu Watch z DHEC, kliknite Tu,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close