Medvedev ukončil postup Eubanksa do semifinále v Miami

Štvrtý nasadený Rus Daniil Medvedev postúpil vo štvrtok do semifinále turnaja Miami Masters na Hard Rock Stadium výhrou 6:3, 7:5 nad americkým kvalifikantom Christopherom Eubanksom.

Medvedev na 5. mieste sa stretne s víťazom zápasu medzi 25. Argentínčanom Franciscom Cerundolom a 14. Ruskou Karen Kachanovou.

Rus vyhral 22 z posledných 23 zápasov, kým naposledy prehral s Carlosom Algarazom vo finále v Indian Wells.

Zápasy boli vyrovnané 3:2, keď hráčov zastavil slabý dážď. Keď po chvíli pokračovali, Medvedevová prelomila podanie Američanky a prekonala zvyšok setu.

Eubanks, ktorý sa objavil vo svojom prvom štvrťfinále Masters 1000, opäť zvýšil svoju hru v druhom sete, čo prinútilo Medvedeva kopať o niečo hlbšie za víťazstvom. No hoci sa obaja muži pri druhom podaní trápili, Medvedev bol celkovo silnejší, keď spečatil víťazstvo deviatimi esami.

Rus zvíťazil nad Španielom Robertom Carballesom Penom (6-1, 6-2), Slovákom Alexom Molkanom (W/O) a Francúzom Quentinom Hallisom (6-4, 6-2).

V skorších kolách na Miami Open 119. Eubanks zdolal 17. nasadeného Denisa Kudlu (7:6 (2), 6:2), 17. nasadeného Chorváta Bornu (3:6, 6:4, 6-). 2), Francúz Gregoire Barre (6-3, 7-6 (7)) a Francúz Adrian Mannarino (7-6 (2), 7-6 (5)).

Miami Masters, ostatné štvrťfinálové výsledky (Hard Rock Stadium, Hart, 8 800 000 USD, najnovšie výsledky ako prvé):