šport

VIDEO: Liga majstrov: Slavia Praha zúri na hlavného rozhodcu

dnes 08:00
|

Futbalisti Slavie Praha neuspeli v play-off Ligy majstrov, po prvom remízovom zápase prehrali v odvete s dánskym Midtjyllandom 1: 4 a nepostúpili do základnej skupiny. Po stretnutí sa u našich susedov podarilo vyriešiť iba jednu vec, kontroverzné rozhodnutie skúseného hlavného rozhodcu Damira Skomina.

Slavia Praha

Prečítajte si tiež

Slavia Praha končí priamo pred bránami Ligy majstrov, kontroverzného …

Séria perfektných kľučiek priniesla v 79. minúte gól tímu Slavie na 0 – 2. Na ľavej strane sa blysol Slavie. Ondřej Kolář však penaltu zneškodnil a na pár sekúnd sa stal hrdinom.

Medzitým však hlavný rozhodca hru prerušil, VAR skúmal zahraný trest a Skomina následne nariadil jeho opakovanie. Ondřej Kolář v ňom už nebol úspešný. Prečo sa trest opakoval? Brankár Slavie zjavne nebol na čiare.

Situácia sa začína o 2:00:

Veľmi kontroverzný okamih vyvolal veľké vášne. „Vôbec neverím vlastným očiam, že sa k tomu vrátil. Som presvedčený, že som stál na čiare. Čakal som na kopnutie, zareagoval som. Je to strašné svinstvo, čo nám tu predviedli, urobím vysporiadať sa s tým dlho. Ak sa nemýlim, títo rozhodcovia odpískali aj finále Ligy majstrov a boli sme tu na „zadok“. Ešte sa na to ani nepozrel. Som z toho znechutený . “ povedal Kolář pre iSport.cz.

Podobne ostré slová zvolil aj obranca Vladimír Coufal. „Neviem, ako to slušne povedať. Utierali si s nami zadok … ich peňažnej guľke už rozumiem,“ uviedol s dávkou irónie hráč, ktorý po zápase prestúpil zo Slavie do West Hamu United za 6 miliónov eur.

K situácii sa vyjadril aj tréner Jindřich Trpišovský, ktorý celú situáciu konzultoval priamo počas zápasu s hlavným rozhodcom Skominom. „Išiel som sa ho spýtať, prečo sa tak rozhodol. Povedal mi, že mu zavolal videorozhodca, že s tým nemá nič spoločné. Tak som sa ho spýtal, keď dôjde na taký dôležitý okamih, prečo nekrižuje tých 50 metrov a sami to nevidíte.

READ  Ind Karman Kaur Thandi skončil druhý na W60 Saskatoon Challenger.

Odpovedal, že videu verí a že od minulej sezóny existuje nulová tolerancia. Ale ak je niekto taký prísny, potom nerozumiem, prečo tá istá osoba nevidela na videu faul na nášho hráča v pokutovom území o pár minút neskôr. Áno, pomohlo to, nebol to veľký faul. Ale rozobral situáciu na našej strane a nie na druhej. Povedal som mu, že sa na to pripravujeme štrnásť dní, že je to veľa, ak by mal problém zabehnúť 50 metrov na video, “ komentoval kontroverzný moment kouč Pražanov pre iSport.cz.

Trpišovský nebol pridaný k následnej situácii, ktorá sa odohrala po zápase v útrobách štadióna. „Na chodbe na mňa stále ukazoval palec hore.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close