dnes 07:10
|

Hokejisti New York Islanders a Dallas Stars sa stali ďalšími postupujúcimi tímami do 2. kola play-off NHL.

Ostrovania vyhral v piatok večer v piatom kole 1. kola nad hlavnými mestami Washingtonu Richard Pánik 4: 0 a vo štvrťfinále Východnej konferencie zvíťazili v zápasoch 4: 1.

Dallas so slovenským obrancom Andrej Seker porazil Calgary Western Conference 7: 3 v šiestom súboji a vyhral celú sériu 4: 2. V semifinále konferencie bude čeliť Coloradovi.

1. kolo play off NHL:

Washington – New York Islanders 0: 4 (0: 1, 0: 1, 0: 2)

Ciele: 11. Beauvillier (Nelson, Bailey), 30. Beauvillier (Bailey), 58. Leddy, 59. Bailey.

brankári: Holtby – Varlamov. strely: 21 – 17.

/ konečný výsledok série: 1: 4/

/Panika (WSH) 13:16 min, 2 trestné minúty, 1 strela, 2 zásahy /

Calgary – Dallas 3: 7 (3: 1, 0: 5, 0: 1)

Ciele: 4. Mangiapán (Brodie, Lindholm), 6. Gaudreau (Bennett), 7. Andersson (Rieder, Hanifin) – 10. Heiskanen (Perry, Hintz), 21. Guryanov (Heiskanen), 24. Guryanov (Pavelski, Lindell), 26. Fax (Guryanov, Heiskanen), 28. Pavelski (Heiskanen), 36. Guryanov (Pavelski, Khudobin), 50. Guryanov (Stone Beach)

brankári: Talbot (od 24 do 40 minút Rittich) – Khudobin. strely: 41 – 24.

/ konečný výsledok série: 2: 4/

/sekera (DAL) 15:24 min, 1 zásah /

V Toronte útočník Anthony Beauvillier nariadil ostrovanom triumfovať dvoma presnými zásahmi, ďalšie ostré strely strelili ostrovania počas prázdnej neúspešnej sily súpera. Beauvillier potvrdil svoju vynikajúcu formu, v deviatich zápasoch vo vyraďovaní získal rovnaký počet bodov za šesť gólov a tri asistencie.

Podpora pre tím z New Yorku bola Semyon Varlamov, ruský brankár zakrýval všetkých 21 záberov hráčov Capitals a dosiahol vypnutie proti klubu, ktorý ho vypracoval. Bola to jeho tretia kariéra v play-off. Oponenti ostrovania v semifinále Východnej konferencie ešte nie sú známe.

READ  Zriedkavý, ničivý hurikán zabil v Českej republike päť

Sezóna sa skončila pre pár Slovákov v tíme Capitals, Panika hral 13:16 minút, vystrelil jednu strelu na bránu a sedel dve minúty na pokutovej lavici. obranca Martin Fehérváry vynechal druhý zápas v rade z nešpecifikovaných zdravotných dôvodov.

Hrdinom stretnutia v Edmontone bol ruský útočník Denis Guryanov, ktorý sa zúčastnil triumfu Dallasu nad Calgary so štyrmi gólmi a jedným asistenčným. Po prvej tretine stratili hviezdy 1: 3, ale nestiahli svoje zbrane, v druhom dejstve strelili päť gólov a výsledok perfektne otočili. sekera hral za víťazov 15:24 minút.