Svet

Vláda bude riešiť nové vízové ​​pravidlá Írska zamerané na Južnú Afriku a Botswanu

Minister medzinárodných vzťahov a spolupráce Ronald Lamola. (poskytnuté/GCIS)

  • Írsko zaviedlo vízovú povinnosť pre cestujúcich z Južnej Afriky.
  • Tranzitné víza budú potrebovať aj Juhoafričania, ktorí prechádzajú cez Írsko.
  • Medzi oboma vládami sa uskutočnia diskusie na vysokej úrovni s cieľom riešiť obavy írskeho ľudu.

Minister medzinárodných vzťahov Ronald Lamola a jeho náprotivok pre vnútorné záležitosti Leon Schreiber riešia s írskou vládou novozavedené vízové ​​povinnosti Írska pre Juhoafričanov.

Írska ministerka spravodlivosti Helen McEnteeová v utorok oznámila, že občania Juhoafrickej republiky a Botswany si budú musieť pred cestou do Írska vybaviť víza.

Podľa vyhlásenia bolo rozhodnutie vyvolané nárastom žiadateľov o azyl z oboch krajín, ktoré sú bezpečné a jediné krajiny na zozname bez vízovej povinnosti.

„V posledných rokoch bol prijatý značný počet žiadostí o medzinárodnú ochranu (azyl) od štátnych príslušníkov Botswany a Južnej Afriky. Obe krajiny sú označené ako bezpečné krajiny na účely medzinárodnej ochrany a nie sú na tomto zozname. V súčasnosti sú potrebné víza,“ Uviedlo to vo vyhlásení írske ministerstvo spravodlivosti.

McEntee uviedol, že rozhodnutie bolo dôkladne zvážené, aby sa Írsko priblížilo prístupu schengenského priestoru k SA a zosúladilo sa s pozíciou Spojeného kráľovstva.

Hovorca Lamoly Crispin Free pre News24 povedal, že minister aj Schreiber sú si vedomí tejto záležitosti a diskutovali o nej.

„Dirgo (medzinárodné vzťahy) aj vnútorné záležitosti budú komplexne riešiť obavy vznesené s Írskou republikou,“ povedal.

Čítať | Šok z turistických víz v Írsku: Čo potrebujú cestujúci v SA vedieť o nákladoch a žiadostiach

Dublinský vízový úrad zriadi špecializované oddelenie SA na spracovanie žiadostí štátnych príslušníkov SA. V SA budú zriadené tri centrá na podávanie žiadostí o víza, ktoré bude spravovať poskytovateľ vízových služieb VFS Global.

READ  Biden a Harris odsudzujú americký rasizmus a do očí bijúce sexuálne obťažovanie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close