športové

Vodca rakúskej ligy, ktorému hrozí vylúčenie zo súťaže, súťaž šokovaná

dnes 21:00
|

Špeciálna komisia začala vyšetrovať rakúsky futbalový klub prvej divízie LASK Linz za porušenie pravidiel počas pandémie koronavírusov. Hráči vedúceho stola by sa necvičili v malých skupinách, ale v tíme, čím by sa porušili zásady fair play. Vyšetrovanie začali na základe videozáznamov.

LASK podlieha pokute, odpočítaniu bodov alebo dokonca vylúčeniu zo súťaže. „Som šokovaný a prekvapený.“ komentoval celú záležitosť športového riaditeľa spoločnosti Red Bull Salzburg Stephana Reitera. Obranný majster je na druhom mieste v poradí a stráca tri body za LASK. Iné kluby tiež odsúdili postup LASK-U. „Bol to nezákonný čin a zrada koncepcie prevencie prijatá a schválená všetkými klubmi“, uvedené v spoločnom vyhlásení.

LASK úradníci tvrdia, že klub bol špehovaný. V stredu večer sa údajne dvaja páchatelia vloupali na štadión a nainštalovali naň kameru. Klub už nahlásil polícii spis páchateľov a uviedol, že je to druhý taký prípad v krátkom čase. Podľa APA polícia prišla na školenie LASK pred niekoľkými dňami, aby zabezpečila, že školenie neporušuje zavedené nariadenia.

Naštartovanie najvyššej rakúskej súťaže je naplánované na 2. júna. Finále národného pohára medzi Salzburgom a Rakúskom Lustenau sa uskutoční 29. mája. Agentúra AP o tom informovala.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close