Ekonomika

VW Passat: Nová generácia stále príde. Pravdepodobne z časopisu Superb – Magazine – Car

Nie je to tak dávno, čo deviata generácia Passatu, bývalá ikona triedy, mala ťažké časy. Teraz však prichádza správa, že Volkswagen mu stále dá šancu. A možno to bude spiatočka, derivát úspešného modelu Škoda Superb.

Passat sa predstaví v roku 2023 v deviatom ...

Passat bude predstavený v roku 2023 v deviatej generácii. Bude to však oveľa luxusnejšie, pretože prémiové značky začínajú dominovať trhu strednej triedy v Európe. To tiež znamená väčší rázvor kolies, podobný Superb a Arteon.
Autor: Volkswagen

VW Passat je s nami od roku 1973 a spolu s golfom bol vždy jedným z pilierov ponuky nemeckých výrobcov automobilov. A tiež absolútnym vodcom strednej triedy. V posledných rokoch však SUV pre cunami zametal automobilový trh. Populárne „semi-terénne“ autá odvádzali vietor z plachiet segmentu klasických automobilov. Je to fatálne nielen pre dodávku, ale aj pre sedan strednej triedy. Pas nie je vylúčený. Kým vo svojich najlepších rokoch sa Volkswagenu podarilo predať viac ako 300 000 kusov, v minulom roku to bolo iba 124 650 kusov v Európe. Trend je preto jasný. Zákazníci uprednostňujú Tiguan. Okrem toho existuje atraktívny Arteon, ktorý z neho kradne iných zákazníkov a pri vývoji elektrického automobilu strednej triedy, ktorý je uvedený v ID štúdie. Vizzion.

Niet divu, že Passat bol nedávno na úteku vo Wolfsburgu. Podľa britského časopisu Autocar sa už viac ako rok vedie v top manažmente téma, či by sa vôbec nemal vyvíjať Passat deviatej generácie. Minulý rok ho prekonala prémiová trieda Mercedes-Benz C a tento rok BMW radu 3. Nakoniec však Passat B9 dostal zelené svetlo. Aj kvôli čínskemu trhu, kde ešte nevyzerá ako rýchly súmrak sedanov. Zmení to však charakter. Podľa príkladu konkurentov zo Stuttgartu a Mníchova bude luxusnejší. Autocar dokonca špekuluje, že sedan nahradí spätný ťah, podobne ako Škoda Superb. Staničný vozeň je v každom prípade potvrdený.

To naznačuje, že dni, keď boli Passat rôzne autá v USA, Číne a Európe, sú preč. Z rovnakých dôvodov sa stane globálnym modelom. A zdá sa, že recept na úspech príde od Superb a Arteon, ktoré majú väčší rázvor kolies ako pôvodný originál. Passat bude podporovaný aktualizovanou platformou MQB, ktorá umožňuje rozsiahlu elektrifikáciu a zavádzanie autonómnych technológií. Európska výroba by sa mala začať v roku 2022. Malo by to byť mimo linky spolu so Škoda Superb, pravdepodobne v závode Volkswagen v Bratislave, ktorý sa začal hrať potom, čo automobilka zastavila projekt výstavby novej továrne v Turecku.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close