Veda

Výlet do Proxima Centauri a ďalšie ďalekosiahle nápady, ktoré NASA skúma

Vo svojom pokračujúcom úsilí o vesmírne inovácie NASA vo štvrtok oznámila výber 13 nových projektov pre svoje ocenenia Fázy I za rok 2024 v rámci programu Innovative Advanced Concepts (NIAC). Tieto ceny v celkovej výške až 175 000 USD sa udeľujú tímom, ktoré navrhujú pokročilé a nekonvenčné vesmírne technológie.

Program NIAC, známy financovaním prelomových konceptov, už predtým prispel k pozoruhodným misiám ako napr Vrtuľník Mars Ingenuity a vybavenie v ňom použité marco deep space cubesat, Tieto projekty zdôrazňujú dôležitú úlohu, ktorú NIAC zohráva v popredných technológiách prieskumu vesmíru.

Pridružený administrátor NASA Jim Frey povedal v a tlačová správa: „Odvážne misie, ktoré uskutočnila NASA v prospech ľudstva, všetky začínajú ako nápad a NIAC je zodpovedný za inšpiráciu mnohých z týchto nápadov.“

Vybrané tímy budú mať teraz prístup k zdrojom agentúry a odbornému poradenstvu, aby mohli ďalej rozvíjať svoje koncepcie. Hoci tieto projekty ešte nie sú oficiálnymi misiami NASA, stále existuje možnosť ich prijatia v budúcnosti. Ako povedal Frey, nie všetky tieto koncepty budú úspešné, ale „NASA a naši partneri po celom svete sa môžu poučiť z nových prístupov a v konečnom dôsledku využiť technológie vyvinuté NIAC“.

Z 13 vybraných nových projektov ma najviac vzrušuje ten, ktorý navrhol Thomas Eubanks z Space Initiatives Inc., so sídlom na Floride. jeho tím Kalpana A Koordinovaná flotila miniatúrnych kozmických lodí smerovala k Proxime Centauri V rámci tohto storočia. Tieto autonómne sondy, ktorých počet sa pohybuje v tisícoch, budú využívať inovatívne laserové plachetnice a laserovú komunikáciu na zhromažďovanie a prenos údajov o najbližšom medzihviezdnom susedovi nášho Slnka. Pri cestovaní rýchlosťou 20 % rýchlosti svetla by trvalo vypusteným sondám približne 21 rokov, kým by dosiahli Proximu Centauri, ktorá sa nachádza približne 4,24 svetelného roka od Zeme.

READ  Najnovšie predpovede a tipy, ako sledovať show - NBC Chicago

Bližšie k domovu Ge-Cheng Jha z Coflow Jet LLC, tiež na Floride, predložil návrh na prvý let s pevným krídlom. Elektrické lietadlá s vertikálnym vzletom a pristátím (eVTOL) na Marse, Toto solárne poháňané vzdušné vozidlo s názvom Magi spôsobí revolúciu v spôsobe, akým skúmame Červenú planétu a ďalšie mimozemské lokality. Lietadlo bude schopné prejsť až 111 míľ (179 kilometrov) z plne nabitej batérie a letieť vo výške 3 280 stôp (1 000 metrov). Počas jedného marťanského roka prejde Maggie celkovú vzdialenosť približne 9 975 míľ (16 048 kilometrov).

Umelcovo zobrazenie návratu vzorky z povrchu Venuše.

Umelcovo zobrazenie návratu vzorky z povrchu Venuše.
obrázok, Geoffrey Landis/NASA

Zatiaľ čo NASA a jej medzinárodní partneri urobiť plán Geoff Landis z Glennovho výskumného centra NASA v Clevelande pracuje na niečom ešte ambicióznejšom, aby vrátil vzorky povrchu z Marsu: Vracajú sa vzorky povrchu z Venuše, Atmosféra druhej planéty od Slnka je mimoriadne drsná, s teplotami dosahujúcimi približne 450 °C a tlakom 92-krát vyšším ako na povrchu Zeme, čo z nej robí jedno z najťažších miest na prieskum v slnečnej sústave. Tím navrhuje použiť inovatívnu raketu, ktorá dokáže vytvoriť palivo pomocou oxidu uhoľnatého nachádzajúceho sa v atmosfére Venuše. Systém bude schopný odolať vysokým teplotám a bude spolupracovať s lietadlom na solárny pohon určeným pre podmienky Venuše.

Ďalšie návrhy zahŕňajú technológiu umožňujúcu viac Efektívne a dlhodobé skladovanie paliva v priestore (čo uľahčuje a zjednodušuje posielanie misií s posádkou na Mars), systém Rozložte a odstráňte škodlivé chemikálienazývané chloristany z atmosféry Marsu, projekt ISS Štúdium Hibernácia a jej energeticky úsporný stav, torpor, v mikrogravitácii (za účelom uľahčenia medziplanetárneho cestovania vesmírom) a vývoj nových technológií. Skladovanie kryogénneho palivaAko tekutý vodík, okrem iného vo vesmíre (na doplnenie paliva do kozmických lodí na misiách posádky na Mars a návrat).

vzrušujúce veci! Samozrejme, niektoré veľmi ambiciózne misie. Bude skvelé vidieť, ako sa tieto počiatočné náčrty rozvinú do konkrétnych misií a rozšíria náš dosah do vesmíru ešte viac.

Sledujte nás a získajte viac vesmírnych letov vo svojom živote X (predtým Twitter) a záložky venované Gizmodo stránka vesmírnych letov,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close