Ekonomika

Vymenovaný nový komisár pre etiku v Surrey

Surrey, BC – Po rozsiahlom hľadaní výberovou komisiou komisára pre etiku v Surrey bola jednomyseľne vymenovaná rada Surrey Peter Johnson Ako nový etický komisár mesta. Pán. Johnson je partnerom právnickej firmy BC Stewart McDannold Stuart a má viac ako 30 rokov vedomostí a skúseností s poskytovaním právneho poradenstva a pomoci miestnym samosprávam v celej provincii v rôznych záležitostiach.

„Obnovenie funkcie komisára pre etiku je mojou najvyššou prioritou, aby sa do rady vrátila transparentnosť a zodpovednosť,“ povedala starostka Brenda Lockeová. „Peter Johnson je so svojimi rozsiahlymi skúsenosťami v komunálnych záležitostiach ideálnym kandidátom na plnenie povinností v kancelárii etického komisára. Chcel by som poďakovať výberovej komisii etického komisára za výnimočnú prácu pri hľadaní vysokokvalifikovaného kandidáta na takú dôležitú pozíciu .

Pán. Johnson predtým pôsobil ako dočasný etický komisár mesta Surrey až do roku 2020, keď sa Surrey stalo prvou samosprávou v Britskej Kolumbii, ktorá zriadila takúto pozíciu.

Úlohou komisára pre etiku ako nezávislého úradníka je radiť a pomáhať Rade, ako najlepšie podporovať otvorené, transparentné a zodpovedné riadenie. Mandát komisára pre etiku zahŕňa právomoc vyšetrovať sťažnosti a vydávať disciplinárne odporúčania Rade.

Výboru Surreyskej etickej komisie predsedal radca Harry Baines a títo členovia:

  • starosta Locke (spolupredseda)
  • Marisa Cruickshank
  • Jozef Kunka
  • Baljit Dhaliwal
  • Jasrup Gosal
READ  EÚ môže súhlasiť s ruským ropným embargom alebo hľadať alternatívu: Nemecko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close