Svet

Vyšetrovacia komisia pre útok na Capitol Hill posiela predvolanie ďalším desiatim Trumpovým spolupracovníkom – Správy

Členovia tímu požadovali svedectvá a dokumenty od Stephena Millera, Trumpovho hlavného poradcu, a Kaylee McNani, riaditeľky komunikácie, ktorá bola súčasťou blízkeho okruhu bývalého prezidenta.

6. januára sa stovky demonštrantov ponáhľali na policajnú stanicu, aby narušili volebné víťazstvo Joea Bidena obsadením Kapitolu po Trumpových obvineniach z rozsiahlych volebných podvodov bez dôveryhodného dôvodu.

V sapone, ktorú predložil hlavnému poradcovi Stephenovi Millerovi, vyšetrovacia komisia uviedla, že sa „podieľal na pokusoch o šírenie dezinformácií o volebných podvodoch“.

V prípade Kayleigh McEnanyovej Komisia poukázala na to, že riaditeľ pre komunikáciu ho niekoľkokrát sprevádzal pri sledovaní útoku na bývalého prezidenta Capitol.

„Komisia chce vedieť všetky podrobnosti o tom, čo sa stalo v Bielom dome 6. januára a pred ním,“ povedal Benny Thompson, člen Kongresu a predseda delegácie, ktorého citovala agentúra AP.

„Potrebujeme presne vedieť, akú úlohu zohrali bývalý prezident a jeho poradcovia v snahe zastaviť sčítanie hlasov a či boli v kontakte s niekým mimo Bieleho domu v snahe zvrátiť výsledky volieb,“ dodal.

Sabotovaný bol aj bývalý poradca pre národnú bezpečnosť Keith Kellogg, Trumpov osobný poradca Nicholas Luna, špeciálna poradkyňa Molly Michael, poradca Bena Williamsona Christopher Little a štábny riaditeľ John McKendy.

Ďalšími terčmi sú špeciálna asistentka Cassidy Hutchinson a súdny úradník Kenneth Klukowski.

Požiadavky prichádzajú deň po tom, čo komisia sabotovala šiestich bývalých Trumpových predstaviteľov s tvrdením, že členovia výboru šírili nepravdivé informácie o údajnom podvode v prezidentských voľbách a navrhli stratégie, ako zabrániť Bidenovmu víťazstvu.

Nie je jasné, či komisia bude sabotovať Donalda Trumpa, hoci členovia výboru povedali, že nevylučujú žiadnu šancu.

V októbri sa komisia stretla s ďalšími bývalými Trumpovými poradcami vrátane bývalého šéfa Bieleho domu Marka Meadowsa a bývalého spojenca Steva Bannona.

READ  Buhari vystúpi na Valnom zhromaždení OSN 21. septembra

Po odmietnutí Sapony Komisiou sa Snemovňa reprezentantov rozhodla obviniť Steva Bonna z trestného činu pohŕdania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close