Olympijské hry v Tokiu 2020: Murray a Salisbury prehrali vo štvrťfinále

Andy Murray a Joe Salisbury vo štvorhre mužov na OH v Tokiu 2020 prehrali 4-6 7-6 (2) 10-7 s chorvátskym párom Ivanom Dodikom a Marinom Cilicom.

Zdá sa, že britské duo, ktoré pred dnešným zápasom ešte ako tím neprehral ani set, vyzeralo, že bude rozhodnuté mať remízu pod kontrolou, pretože sa ocitol v sete i rozchode, ale silné chorvátske mužstvo zabojovalo a potom vyhralo rozhodujúcu remízu. -Prestávka.

Murray a Salisbury porazili súperov v úvodnom sete zápasu, ale Silik a Thodik opäť zvíťazili s prestávkou v piatom zápase druhého setu, 6: 4, 4: 2. Prestávka v druhom ôsmom zápase pred zápasom bola vyrovnaná.

Čilič, grandslamový šampión jednotlivcov a Dodik, ktorí so Slovákom Philippom Polekom získali titul mužov vo štvorhre na 2021 Australian Open 20, potom v rozhodujúcom tie – breaku porazili Britániu 10: 7.

Novozélandský pár Marcus Daniel a Michael Venus čaká v semifinále na Cilic a Dodik. Daniel a Venus porazili vo štvrťfinále 6-3 3-6 10-7 tretieho nasadeného Kolumbie Juana Sebastiana Cabala a Roberta Farrowa 6-3 3-6 10-7.

Víťaz semifinále Nový Zéland-Chorvátsko postúpi do zápasu o zlatú medailu, pričom porazený vstúpi do súboja o bronz.

Murray, ktorý má v zmiešanej štvorhre dve zlaté a jedno strieborné, a Salisbury by v prípade postupu do semifinále získali štvrtú medailu v olympijskom tenise.

Od návratu k tenisu v roku 1988 nikto nevybral štyri medaily, hoci Murrayov tímový kolega Reginald Doherty získal v rokoch 1900 až 1908 štyri medaily.

Venus Williamsová drží historický rekord v zisku štyroch zlatých a jednej striebornej medaily.

READ  Tenisová hviezda bola obvinená z „novej športovej slabosti“ po tom, čo jej „otravné“ vyčíňanie na kurte spôsobilo paniku jej súpera.