šport

NHL: Montreal Canadiens uvažuje o ďalšom postupe s Tomášom Tatarom

včera 10:00
|

Kto by nechcel hrať najlepšiu hokejovú ligu na svete v najúspešnejšom tíme NHL v histórii? V dnešnom hokeji však nie je všetko o túžbách. Je to už veľký biznis a tento článok tvoria samotní hokejisti. Tomáš Tatar to už pochopil a za pár mesiacov zažil dve výmeny.

Stalo sa to na konci sezóny 2017/18, keď ho Detroit prvýkrát nahradil v posledných hodinách termínu prestupu za Detroita do Vegas Golden Knights, s ktorým sa dostal do finále Stanely Cupu. Následne však v lete odcestoval do Montrealu, kde hrá dodnes.

A musí sa to uznať veľmi dobre. V posledných dvoch sezónach náš najlepší útočník NHL neustále zdokonaľoval svoje bodové maximá. Kým v predchádzajúcom dosiahol 58 bodov, v predchádzajúcich 61. V play-off však pridal iba dva góly v desiatich zápasoch. Aj keď má ešte rok pred ukončením svojej päťročnej zmluvy, v kanadskom tíme sa už začínajú objavovať špekulácie o jeho budúcnosti.

„Hovorím to stále a teraz to poviem. Hráči sa rozhodujú podľa toho, ako sa ukážu a hrajú,“ povedal pre montrealgazette.com po odstránení generálneho riaditeľa Montrealu Marc Bergevin, Svoje slová nasmeroval hlavne na skupinu hráčov, ktorí sa po nasledujúcej sezóne môžu stať nechránenými agentmi.

Spolu s Tatarom sa tiež pripojili Joel Armia, Jeff Petry, Jordan Weal Charlie Lindgren, je obmedzená Artturi Lehkonen,

„Tento rok musíme urobiť nejaké rozhodnutia. Tento rok máme iba jedného takého hráča, ale nasledujúce leto je to iné. Musíme byť opatrní pri tom, ako míňame svoje peniaze, pretože platová hranica zostáva rovnaká.“ Budúci rok to bude stáť 81,5 milióna dolárov.

Koncept voľného trhu a rozširovania

Tomáš Tatar a Brendan Gallagher (streda) sa po nasledujúcej sezóne môžu stať neobmedzenými agentmi.

READ  Fortuna liga: Adrián Guľa dostal ultimátum od Viktorie Plzeň

Tomáš Tatar a Brendan Gallagher (streda) sa po nasledujúcej sezóne môžu stať neobmedzenými agentmi.

Zdroj: SITA

Rastúca forma nášho útočníka zároveň naznačuje, že rodák z Ilavy by sa určite rád finančne zlepšil. Závisí to od toho, do akej miery dokáže vyjednávať lepšiu zmluvu. Jeho súčasný štvorročný má hodnotu 21,2 milióna dolárov a je otázne, či mu budú ochotní alebo schopní ho dať v Montreale.

„Uvidíme, kam sa naše rokovania posunú. V Montreale sa mi však páči, na druhej strane, budem mať príležitosť vyskúšať trh prvýkrát. Takže uvidíme, ako súhlasíme a akú ponuku Je to na dohode oboch strán, nielen mňa. Uvidíme, čo bude mať budúcnosť. ““ povedal tesne pred NHL reštartovať v rozhovore s IIHF.com Tomáš Tatar.

V posledných zápasoch však náš útočník dostal veľa priestoru. V priemere strávil na ľade až šestnásť minút. „Dostal som priestor, ktorý som nedostal po tom, ako tréner Mike Babock opustil Detroit. V Montreale sa na mňa v elitnej formácii spoliehajú na kľúčovú power power hru. Hrám veľa. Veľa som nedostal takú šancu na hokej v Canadiens drese, naozaj si užívam hokej, “povedal Tatar na začiatku play-off.

To je pravdepodobne dôvod, prečo sa neočakáva, že náš útočník z tímu, ktorý vyhral 24 Stanley Cups v NHL, odchádza. Podľa agenta spoločnosti Tatar na Slovensku rozširujúci návrh nového tímu Seattle Kraken vrhne viac svetla na celú situáciu.

„Kľúčom je, že na neho Montreal počíta,“ povedal nám Peter Neveriš, „Počas pravidelných diskusií nám naznačili, že by chcel, aby zostal. Tomáš je tiež otvorený, ale uvidíme, aká bude situácia v súvislosti s expanzívnym návrhom nového klubu v Seattli.“

„V prvom rade bude záležať na tom, či je v tejto situácii zaradený na zoznam chránených hráčov a nie je uvedený v tomto návrhu. To jasne preukáže Tomášovi, že sa o neho zaujímajú aj v budúcich sezónach.“

READ  Manchester United "stretne so zástupcami Milana Škriniara"

Tomáš Tatar má teda pred sebou niekoľko možností. Nakoniec čas ukáže, ale zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by mal skončiť v Montreale. Otázka znie, čo sa stane budúci rok.


Takto sa v lete školili Tatar, Bakoš, Fehérváry a Čajkovskij:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close