Svet

Výstava lebiek púta pozornosť na Kerala Global Science Fest

THIRUVANANTHAPURAM: Pozornosť návštevníkov upútala výstava šiestich lebiek zoradených vo Fossil Hall Global Science Festival Kerala (GSFK) v Bio360 Life Science Park v Thonnakkall.

Po lebkách goríl, Artipithecus, Australopithecus, Homo erectus, Neandertálec a Homo sapiens, boli lebky zobrazené v poradí evolúcie, aby pomohli pochopiť zmeny v mozgu, očiach a čeľusti počas rôznych období evolúcie.

Dobrovoľníci GSFK návštevníkom poskytnú aj výklad o príbehu evolúcie. Pavilón vysvetľuje, čo sú fosílie a aký je ich význam. Vysvetľuje aj metódy používané v paleontológii a paleontológii.

Návštevníci môžu v tomto pavilóne podrobne porozumieť 99% druhov, ktoré kedysi existovali na Zemi, ale teraz sú vyhynuté. Postupnosť týchto vymieraní tu bude vysvetlená od devónskeho vymierania pred 365 miliónmi rokov až po triasovo-jurské vymieranie pred 201 miliónmi rokov. Pavilón fosílií návštevníkom rozpráva aj mnohé príbehy o minulosti Zeme a fosíliách, ktoré spájajú vzdialenú minulosť a súčasnosť planéty.

GSFK spoločne organizuje Rada pre životné prostredie pre vedu a techniku ​​v rámci odboru vedy a techniky vlády a múzejnej vedy o umení.

Dnes sa koná jednodňový workshop

V rámci diskusných a debatných programov Global Science Festival Kerala sa pod vedením spoločnosti Breakthrough Science Society uskutoční jednodňový workshop na tému „Implementácia vedeckých metód do vyučovania a učenia sa prírodných vied“. 9:30 – 16:30 pre učiteľov prírodovedných predmetov na vysokej a strednej úrovni, študentov, študentov výskumu a tých, ktorí sa podieľajú na rozvoji vedy. Workshop povedú profesor Umesh R Kathne z Indického inštitútu vesmírnej vedy a technológie, Thiruvananthapuram a profesor Khana M Suresh z IISER, Thiruvananthapuram.

READ  Rebel zatknutý v South Cotabato

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close