šport

Watch Sweden Stock: Felix Nilsson je tichým stúpačom na drafte NHL 2023

Tohtomesačné švédske burzy po prvýkrát privedú do mixu korčuliarov s nárokom na draft. Koniec koncov, sú to hráči, ktorých pozorne sledujem, však? Skôr než sa nazdáte, spustíme sprievodcu návrhom NHL Elite Prospects 2023

Takže, tu je pohľad na niektorých hráčov vhodných na tohtoročný draft.

Zvyšovanie zásob

Felix Nilsson, C/F, Rogel PK (návrh NHL 2023)

Felix Nilsson Celú sezónu bol pokojne stúpajúci a teraz sa zdá, že bude súčasťou druhého kola výberu v júni. Švédsky útočník produkoval ofenzívu v klipe z hry J20, ktorý je lepší než len bod, a túto produkciu pretavil do úlohy štvrtej lajny po boku Rogglea v SHL.

Nielsen je obojsmerný center, ktorý sa snaží hrať obojstranne a zapája sa s príspevkami z každého rohu ľadu. Je to možnosť pre svojich obrancov pri úniku, je konektorom pri hrách so svojimi spoluhráčmi a ukázal schopnosť pohybovať sa a premýšľať hru vysokou rýchlosťou v útočnom pásme. Je to šikovný tvorca hry a má adekvátnu strelu. Jednoducho povedané: Nilsen robí všetkých okolo seba lepšími.

Nevýhodou Nilssonovej hry je, že nemá fyzické schopnosti na správne oddelenie. Nie je to elitný hráč s palicou, korčuliar ani fyzický hráč. Základom jeho hry je schopnosť premyslieť a prekabátiť svojich súperov.

Môžete to vidieť, keď hrá v SHL, ale chápete obmedzenia tohto prístupu. Je to šikovný obranca na pozícii, ale potrebuje použiť svoj zmysel a motor, aby prežil viac bitiek s držaním puku.

Alex Siernick, F, Vasterwicz IK (draft NHL 2023)

Alex Čiernik Zdá sa, že HockeyAllsvenskan sa po zmene tímov a pripojení k Västerviks rozbehol. Slovenský útočník sa k nim pripojil po tom, čo sa snažil hrať hlavnú úlohu v najlepšom tíme ligy, Sodertalje, a teraz neustále robí dojem na jednej z najmenej konkurencieschopných strán Hockey Allsvenskan.

READ  Ruský hokejový tím bude lietať s farbami ROC alebo RHF na majstrovstvách sveta 2021 - hra

Výsledok? Hrá v ich hornej línii a presilovej hre prvého celku a v štyroch z posledných piatich zápasov získal aspoň jeden bod.

HockeyAllsvenskan bol dobrým prostredím pre rozvoj Čiernika. Jeho obrovské fyzické schopnosti a výhody, ktoré mu dali na nižšej úrovni, v tejto lige chýbajú, hoci stále patrí medzi najrýchlejších korčuliarov. Dúfame, že sa naučí hrať jemnejšiu, vrstvenejšiu hru, aby sa na tejto úrovni nezadusil.

Čiernik hrá v dobrom tempe a po poučení sa z chýb na začiatku sezóny ukázal zvýšený zmysel pre prispôsobivosť. Má čertovskú strelu a nebojí sa ísť do slotu, aby to rozpútal.

[Read more: Čiernik navigating the „ups and downs“ of shifting teams, priorities in his draft year]

Oscar Fisker Molgaard, F, HV71 (návrh NHL 2023)

Oscar Fisker Molgard Pokračuje v napredovaní vo svojom rozvoji na úrovni SHL. Zdá sa, že trénerský štáb si to všimol; Jeho ice time sa zvyšuje a dostáva občasné príležitosti na rozbehnutie presilovej hry HV71 z ľavej strany.

Väčšinou našiel úspech vďaka tvrdej práci a inteligentnej obrannej hre. Fisker Mølgaard je v tomto smere veľmi spoľahlivým hráčom.

HV71 má v tejto sezóne problémy, ale Fisker Molgaard je sústredený a odhodlaný neskórovať ani nezmeniť tempo v žiadnom zápase. Na tejto pozícii začína nachádzať skóre s určitou úrovňou konzistencie – je to slušne zručný manipulátor a dokáže dostatočne dobre distribuovať puk.

Fisker Mølgaard je stále v pohybe a neustále skenuje ľad. Hoci je mladší a fyzicky menej vyspelý ako väčšina jeho súperov, je neúprosne fyzický a nevyhýba sa ani bitke o puk. Jeho korčuľovanie, hokejový cit a súťaživosť sú kvalitné. Síce nie je elitným ofenzívnym jazdcom, ale dokáže sa udržať a prináša na stôl všestrannosť.

Zásoba je stabilná

Noah Östlund, C/F, Djurgårdens IF (Buffalo Sabres)

Noah Ostlund‚s trendy dobre a ako talent v strede prvého kola, jeho úloha zostáva stabilná. Nepochybujem o tom, že sa dostane do NHL. Je rýchly, všestranný v hre na malom priestore a dokáže skórovať strelou zápästím z diaľky. Je to manipulatívny tvorca hry, najmä v presilových hrách. Tvrdo pracuje, dobre podporuje hru a dokáže zahrať akúkoľvek pozíciu dopredu. Pozná svoju úlohu a hrá šikovný hokej.

READ  Francúzsko sa chystá spustiť BJK Cup v Prahe

Produkcia Sabres po pomalšom štarte stúpa a vo svojej nováčikovskej sezóne Allsvenskan má šancu dosiahnuť 30 bodov v 40 zápasoch. Fyzicky je silný a sebavedomý vo všetkých situáciách.

Liam Öhgren, F, Djurgårdens IF (Minnesota Forest)

Mal som trochu obavy Liam OgrenRast na začiatku sezóny. Jeho korčuľovanie ešte nevyšlo dobre a len ťažko hľadal skóre.

Minulý mesiac vyzeral Ogrenov celkom dobre. Možno, že ste sa dotkli neskorého prepadu zranení v minulej sezóne? Teraz vyzerá oveľa rýchlejšie, s výbušnosťou a štvorsmerným pohybom, ktorý mu v prvých mesiacoch sezóny chýbal. Stále hrá svižným tempom a je vzrušujúcim fyzickým hráčom, obzvlášť efektívnym na forčeku.

Zatiaľ čo Ohgrenova hra na World Juniors nebola mimoriadne pôsobivá, jeho klubová hra je stále lepšia a lepšia. Nedávno si zranil koleno, ale do konca sezóny by sa mal vrátiť. Aj horkosladký čas. S Djurgårdensom začal častejšie nachádzať skóre – Öhgren mal pred zranením aspoň jeden bod v deviatich z posledných 10 zápasov.

Jeho akcie sú stabilné a stále sa mi páči, že hrá v NHL.

Akcie klesajú

Kale Karlsson, C/F, Orebro HK (draft NHL 2023)

Cale Carlson Bola napísaná silná sezóna draft-mínus-jeden a očakávanie tohto ročníka bolo vysoké, aspoň čo sa týka výberu v druhom kole.

V ofenzíve mu však chýbali akékoľvek separačné schopnosti, čo obmedzovalo jeho výkon. Dokáže viesť hru, ale má problém premeniť vstupy na gólové príležitosti. Nevyzdvihli by ste ho ako najkreatívnejšieho hráča v jeho zostave.

Karlsson je šikovný, ale nevytvára si čas ani priestor svojím ovládaním ani korčuľovaním. Dobre podporuje hru, drží sa blízko akcie a rozpoznáva predbiehacie pruhy. Je spoľahlivý aj v defenzíve, skenuje a registruje útočné hrozby. Aj keď je to dosť ostrý hráč, nie som si istý jeho prínosom v NHL.

READ  Hlboký ponor do Slovenskej národnej hokejovej ligy

Otto Stenberg, C/F, Frölunda HC (draft NHL 2023)

Mnohí si mysleli Otto Stenberg Talent v prvom kole prichádza do jeho draftového ročníka, ale jeho vývoj stagnoval, pretože ostatní sa pohybovali pred ním.

Stále je to zaujímavý hráč. Má 11 stôp a hrá ako silný útočník na juniorskej úrovni, pričom sa pri produkovaní spolieha viac na rýchlosť a silu ako na zručnosť. Dokonca aj jeho korčuľovanie zvyšuje latku na nie až tak skvelé.

Zdá sa, že Stenbergov zmysel pre hru a jeho pocit prichádzajú a odchádzajú na základe vízie. Občas sa zdá, že sklamal strážcu tým, ako málo času a priestoru má na tejto úrovni. Existuje strmá krivka učenia.

Elite Prospects vidí Stenberga ako perspektívneho B-gradea, niekoho, kto by to mohol otriasť v strednej alebo nižšej pozícii, ak veci dopadnú správne. Je tu jeho konkurenčná výhoda, sila a intenzita a je dostatočne zručný na to, aby mohol hrať profesionálny hokej.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close