Technológie

Windows 95 oslavuje 25 rokov. Predáva sa na 13 disketách – Komunikácia – Veda a technika

Windows 95

Autor:

Legendárny operačný systém Windows 95 oslávil 25 rokov. Slúžil ako šablóna pre všetky ostatné systémy Windows. Zrazu to bol jeden z prémiových produktov s cenou takmer 180 dolárov.

Nebol to nový iPhone alebo nová hra, na ktorú by ľudia čakali pred 25 rokmi. To bolo Windows 95, ktoré videli svetlo dňa 24. augusta 1995. Zavedenie revolučného operačného systému bolo hlavným míľnikom pre spoločnosť Microsoft. Sprevádzali ho veľké reklamy s najslávnejšími hercami svojej doby – Jennifer Aniston a Matthew Perry zo série Friends. Microsoft požiadal oboch hercov, aby vystúpili v hodinovej komédii so systémom Windows 95. Aj keď reklama pomohla operačnému produktu, predala by sa bez neho.

Windows 95 s kódovým menom Chicago alebo Windows 4.0 neboli zadarmo a spoločnosť Microsoft účtovala za plnú verziu slušných 179,99 dolárov. Systém bol potom dodaný zákazníkom na jednom CD alebo 13 disketách. Môže to niekoho prekvapiť, ale program Internet Explorer nebol nainštalovaný automaticky, ako to bolo neskôr. Windows 95 bol tiež jedným z najdlhšie fungujúcich operačných systémov. Jeho podpora sa skončila o 7,5 roka neskôr, 31. decembra 2002. Jeho priamym nástupcom bol Windows 98.

Ako dnes vyzerá architektonický vzhľad systému Windows 95, slúži ako základ pre všetky ostatné operačné systémy Windows a rovnaké rozloženie ovládacích prvkov a ovládacích panelov používa spoločnosť Microsoft aj dnes v systéme Windows. Napríklad dolná lišta s tlačidlom Štart sa stala typickou. Prieskumník súborov, ovládací panel, ľahký prístup k nastaveniam systému alebo stromovej štruktúre a usporiadaniu programov v ponuke Štart tiež priniesli veľké zmeny. Internet Explorer verzie 4.0 mal premiéru v systéme Windows 95 a stal sa súčasťou aktualizácie s príchodom aktualizácie.

Windows 95 mal v tom čase iba priemerné hardvérové ​​požiadavky. Dalo by sa nainštalovať na počítač s procesorom 386DX, 4 megabajtami RAM a 120 megabajtovým pevným diskom. Môžete skúsiť Windows 95 ešte dnes. strana virtuálna plocha spustí vybranú verziu systému Windows 95, 98, 2000 alebo Mac OS v okne webového prehľadávača.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close