World Juniors 2021: Senátori Tim Stutsall strelili dva góly z víťazstva Nemecka v predĺžení

Jedna z hviezd Nemecka v tíme Stoods – dokonca aj perspektívna NHL – v pondelok večer dieťaťu ukázala, prečo o ňom toľko ľudí toľko hovorí. Senátorove šance na nemecké spojkové víťazstvo 4: 3 nad Slovenskom neboli jedným, ale dvoma gólmi krásy.

V prvej tretine išiel Stuarts do siete a odvrátil strelu spoza brankára Simona Latkosiho. Bodovú strelu Simona Knipa najskôr tečoval Florian Elias, predtým Stutsell získal hokejku za druhú známku svojho zápasu.

V druhej tretine si hru vybudoval záverečným tempom prvého kola, ktoré fanúšikov senátorov nechá sliniť – a fanúšikovia ďalších šiestich kanadských tímov NHL by boli v januári nervózni. Po vzatí babky za svoju vlastnú sieť používa kolesá na vloženie siete do bránkovej čiary pred prerezaním slovenskej obrany. Dostal malú pomoc, keď obranca opustil Simona Beckera.

Osemnásťročného Nemca draftovali senátori v októbri celkovo tretinou a v sobotu podpísal trojročnú dohodu základnej úrovne.

„Tim má výnimočnú kombináciu rýchlosti a zručnosti a schopnosti hrať, na čo sa naši fanúšikovia budú tešiť ešte mnoho rokov,“ uviedol Pierre Dorian, generálny manažér Ottawa Senators. „Je to dynamický priekopník a očakávame, že sa nakoniec stane dôležitou súčasťou nášho zoznamu, keď bude pokračovať v tvorbe ľadu v tíme elitnej úrovne.“

Očakáva sa, že senátori v Ottawe sa do štúdia pripoja po juniorských majstrovstvách sveta v roku 2021.

READ  Ukážka: Maccabi Haifa vs. Slovan Bratislava - predpoveď, tímové novinky, zostavy