Technológie

Xbox Series S sa však stále vylepšuje spätnú kompatibilitu

Ako to teda nakoniec bude so spätnou kompatibilitou na Xbox Series S? Prakticky v okamihu, keď bola táto konzola ohlásená ako cenovo dostupná ďalšia generácia pre zážitok z Full HD, nastali otázky, ako to bude so spätnou kompatibilitou, presnejšie s podporou vylepšení pre Xbox One X.

Spoločnosť Microsoft tu už predtým oznámila, že vylepšenia z konzoly Xbox One X nebudú podporované a v podstate pôjde o hry z konzoly Xbox One S. Teraz však spoločnosť oznámila ďalšie podrobnosti o tom, čo môže čakať – a že sa ešte dočkáme niektorých vylepšení pre Xbox Series S..

V prvom rade sú potvrdené vyššie rozlíšenia. Hry z pôvodnej konzoly Xbox z roku 2001, ktoré sú zamerané na rozlíšenie 480p, tu pobežia v 3-krát vyššom rozlíšení: 1440p. Dobré správy môžeme čakať aj pri hrách pre Xbox 360, ktoré boli pre One X vylepšené: teraz budú bežať v maximálnom rozlíšení 1440p namiesto 720p (a 4K). Pre hry z Xbox One to ale bude veľmi zaujímavé. Tí, ktorí majú pevné rozlíšenie 1080p alebo obvyklých 900p, pobežia ako na súčasných konzolách. Ale hry, ktoré využívajú dynamické rozlíšenie dosiahnuť rozlíšenie 1440p. Uvidia tiež vylepšené filtrovanie textúr, automaticky. Automatic funguje aj na prevod na HDR obraz.

HITMAN HDR
HDR oživuje už tak živý svet HITMANA (2016)

Znamená to aj výkonnejší procesor a SSD namiesto pevného disku kratšie časy načítania a stabilná rýchlosť snímkovania kde sa to odseklo na Xbox One. A aby toho nebolo málo, vybrané tituly dostanú dvojitý rám. To je až 120 snímok za sekundu. Podľa spoločnosti Microsoft sa dá táto vychytávka ľahko implementovať vo forme opravy a je na vývojároch, aby tak urobili. A aby toho nebolo málo, vývojári spätnej kompatibility tímu Xbox môžu urobiť prácu za nich – ak majú záujem.

READ  Microsoft hovorí, že budúci Xbox „poskytne najväčší technologický pokrok zaznamenaný v generácii hardvéru“

Na konzolách samozrejme budú fungovať aj spätne kompatibilné hry pre Xbox One, ktoré obsahujú viac ako 600 hier z konzol Xbox 360 a pôvodného Xboxu. Celý zoznam nájdete tu.

Red Dead Redemption 4K
Ukážka hry Red Dead Redemption (X360) v rozlíšení 4K na Xbox One X

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close