šport

Z Anglicka ide do Českej republiky: Mladý slovenský národný tím mení dresy!

Na obrázku Christián Herc (Slovensko) strieľa na bránu

KARVINÁ – Slovenské národné futbalové mužstvo do 21 rokov Christián Herc bude nosiť dres MFK Karviná. Účastník najvyššej českej súťaže získal víťazstvo na jednoročnom hosťovaní z anglického Wolverhamptonu.

V minulej sezóne bol herec tiež hosťom Českej ligy, hral za Viktoriu Plzeň v jednom ligovom zápase. „V Plzni som veľa nehral, ​​takže verím, že budem v Karvinej viac zaneprázdnený. Som veľmi šťastný,“ uvedené pre klubovú webovú stránku Herc, ktorá sa objavuje aj v nominácii SR 21 na kvalifikáciu dvojitého zápasu proti švajčiarskym rovesníkom (4. september o 19.00 v Schaffhausene, 8. september o 20.15 v Nitre).

Niekoľko dní trénoval s tímom Karviná a čakal na vybavenie formalít. „Verím, že s nami preukáže svoje kvality a pomôže tímu. Je to veľmi dobrý futbalista, okrem kapitána slovenského mužstva dvadsiatich,“ uviedol Lubomír Vlk, športový riaditeľ MFK Karviná, na adresu herca.

Herec odišiel do Wolverhamptonu v mladom veku v roku 2015 z Nitry. Zatiaľ ste nehrávali pre A-tím „vlkov“. V sezóne 2018/2019 bol hosťom v Dunajskej Strede.


Tagy: Christián Herc MFK Karviná Wolverhampton Lubomír Vlk

Kompletné výsledky a výsledky ligy Gambrinus League

zdroj:
TASR
foto:
TASR – Jakub Kotian

READ  Bruno Fernandes útočí za Portugalsko proti Slovensku v kvalifikácii na Euro 2024

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close