Veda

Záhadná „diablova kométa“ pripomínajúca Millenium Falcon preletí okolo Zeme budúcu jar

Hoci dostala prezývku „Diablova kométa“, nie je dôvod sa obávať kométy 12/P Ponce-Brookes, ktorá sa pohybuje vesmírom a má blízko k Zemi. Kométa s jadrom prachu a plynu sa k nám rúti a chrlí oblaky ľadu, ktoré podľa niektorých pripomínajú rohy – a ktoré podľa iných robia kométu slávnou. Millenium Falcon Zo Star Wars. Poznačte si teda do kalendára: Na budúcu jar môže vzácna zmes okolností umožniť nám, pozemšťanom, vidieť diabolskú kométu skôr, ako zmizne z dohľadu na nasledujúcich 71 rokov.

„Ak sa na to pozrieme bližšie, môžeme túto otázku vyriešiť a existuje komunita pozorovateľov, ktorí to študujú,“ povedal Eliot Harman, amatérsky astronóm a profesor na dôchodku na Arizonské univerzite. správy nbc, „Vesmírna sonda NASA SOHO fotografuje kométy blízko Slnka z vesmíru, niekoľko fotografií za rok, ale nie je možné vidieť žiadnu okom blízko Slnka, pokiaľ nenastane zatmenie, a bude. … I will In Texas a dúfam, že to uvidím a nafotím.“

Astronómovia budú študovať rohy kométy 12/P Ponce-Brookes bližšie, keď bude prechádzať okolo Zeme pred návratom do slnečnej sústavy. K perihéliu kométy (najbližší bod jej obežnej dráhy k Slnku, kedy bude kométa najjasnejšia) dôjde 21. apríla 2024. Medzi tým a 2. júnom, kedy obežná dráha kométy prejde najbližšie k Zemi, dôjde 8. apríla 2024 k úplnému zatmeniu Slnka. To znamená, že diabolská kométa bude musieť byť dostatočne blízko k Slnku, aby bola dostatočne jasná – a dostatočne blízko k Zemi, aby vyzerala dostatočne veľká – aby ľudia nakoniec mohli vidieť kométu voľným okom.

READ  MDH tvrdí, že nové federálne pokyny pre vakcíny nás všetkých prekvapujú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close