Veda

Nová štúdia naznačuje, že nosenie masiek by do februára mohlo zachrániť viac ako 100 000 životov v USA

Štúdia – z predpovedného tímu Covid-19 na Inštitúte pre metriky a hodnotenie zdravia Washingtonskej univerzity – poznamenáva, že v septembri iba asi 49% obyvateľov USA uviedlo, že na verejnosti „vždy“ nosí masku.

Ak bude nosenie masky do februára 49% a štáty budú pokračovať v odstraňovaní mandátov sociálneho dištancovania, počet obetí Covid-19 v celých Spojených štátoch by podľa štúdie mohol dosiahnuť zhruba 1 milión úmrtí. publikované v časopise Nature Medicine v piatok.

Za predpokladu, že štáty sa vypnú, keď ich denná úmrtnosť prekročí 8 úmrtí na 1 milión obyvateľov, ale nosenie masky sa nemení, modelové projekcie štúdie predpovedajú, že počet obetí môže do 28. februára dosiahnuť 511 373 úmrtí.

Scenár, podľa ktorého 95% ľudí v každom štáte nosí masky – okrem štátov, ktoré obnovili mandát na dištancovanie sa od spoločnosti, ak ich denná úmrtnosť presahuje 8 úmrtí na 1 milión ľudí – vyústil do najnižšej projekcie počtu obetí, pričom do 28. februára bolo 381 798 úmrtí , podľa štúdie.

Pre túto štúdiu vedci analyzovali údaje o prípadoch a úmrtiach na Covid-19 v Spojených štátoch od 1. februára do 21. septembra. Táto analýza – spolu s ďalšími faktormi, ako je sezónnosť pneumónie, miera testovania a použitie masky – pomohla informovať model prognózy priebehu pandémie do 28. februára.

Štúdia mala určité obmedzenia, vrátane toho, že zistenia sú iba prognózami prognóz z modelov a nie sú definitívne o tom, čo prinesie budúcnosť – a nosenie masky má tendenciu kolísať, takže údaj 49% použitý v štúdii je teraz už zastaraný.

Riaditeľ IHME Dr. Chris Murray tiež počas piatkového brífingu pre virtuálne tlačové konferencie zdôraznil, že týždenné modelovacie projekcie inštitútu poskytujú aktualizovanejšie údaje, ako sú uvedené v štúdii. Štúdia však stále pomáha ponúkať náhľad na to, ako môže byť nosenie masky užitočné.

READ  Duluthská polícia sa vyrovnala s vypuknutím nákazy COVID-19; 29 zamestnancov vrátane vedúceho v karanténe

„Myslíme si, že kľúčovým bodom je tu to, že prichádza obrovský zimný príliv a naše modely to ukazujú už mnoho mesiacov,“ uviedol v piatok Murray.

„V novinách vidíte, čo dokážu univerzálne masky, a tie pomerne silno otupujú alebo oneskorujú,“ uviedol. „Myslím si, že v okamihu, keď sa nachádzame v USA – kde je toľko komunitného prenosu vírusu – je veľmi ťažké zabrániť určitému nárastu jesennej zimy, ale určite to môžeme podstatne znížiť.“

Murray uviedol, že „dlhodobý pohľad“ poskytnutý v štúdii „je veľmi dôležitý pre pomoc rozhodovacím orgánom – guvernérom, federálnej vláde, ďalším aktérom – pri premýšľaní o tom, čo musíme urobiť.“

Vo štvrtok večer v samostatných projekciách Model IHME koronavírusovej pandémie predpovedalo 385 611 úmrtí na koronavírusy v USA do 1. februára – čo je o niečo menej ako minulotýždňová predpoveď pre rovnaké časové obdobie. Inštitút však tvrdí, že v USA rastie počet prípadov a úmrtí.

“Za posledný týždeň sa nárast denných prípadov stal oveľa zreteľnejším a po prvý raz od začiatku augusta začali stúpať denné úmrtia. Veríme, že sa začal jesenný / zimný prírastok, aj keď niekoľko týždňov za masívnym prírastkom.” v Európe, “uviedla IHME vo svojej týždennej aktualizácii.

“Prírastok jeseň / zima sa zintenzívni v novembri a decembri a dosiahne vrchol v januári. Mnoho štátov bude čeliť obrovskému tlaku na kapacitu nemocníc a bude pravdepodobne musieť znovu uložiť niektoré sociálne dištančné mandáty. Najlepšia stratégia na oddialenie opätovného zavedenia hospodárskych ťažkostí je rozšíriť používanie masiek. ““

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close