Veda

Nová štúdia naznačuje, že nosenie masiek by do februára mohlo zachrániť viac ako 100 000 životov v USA

Štúdia – z predpovedného tímu Covid-19 na Inštitúte pre metriky a hodnotenie zdravia Washingtonskej univerzity – poznamenáva, že v septembri iba asi 49% obyvateľov USA uviedlo, že na verejnosti „vždy“ nosí masku.

Ak bude nosenie masky do februára 49% a štáty budú pokračovať v odstraňovaní mandátov sociálneho dištancovania, počet obetí Covid-19 v celých Spojených štátoch by podľa štúdie mohol dosiahnuť zhruba 1 milión úmrtí. publikované v časopise Nature Medicine v piatok.

Za predpokladu, že štáty sa vypnú, keď ich denná úmrtnosť prekročí 8 úmrtí na 1 milión obyvateľov, ale nosenie masky sa nemení, modelové projekcie štúdie predpovedajú, že počet obetí môže do 28. februára dosiahnuť 511 373 úmrtí.

Scenár, podľa ktorého 95% ľudí v každom štáte nosí masky – okrem štátov, ktoré obnovili mandát na dištancovanie sa od spoločnosti, ak ich denná úmrtnosť presahuje 8 úmrtí na 1 milión ľudí – vyústil do najnižšej projekcie počtu obetí, pričom do 28. februára bolo 381 798 úmrtí , podľa štúdie.

Pre túto štúdiu vedci analyzovali údaje o prípadoch a úmrtiach na Covid-19 v Spojených štátoch od 1. februára do 21. septembra. Táto analýza – spolu s ďalšími faktormi, ako je sezónnosť pneumónie, miera testovania a použitie masky – pomohla informovať model prognózy priebehu pandémie do 28. februára.

Štúdia mala určité obmedzenia, vrátane toho, že zistenia sú iba prognózami prognóz z modelov a nie sú definitívne o tom, čo prinesie budúcnosť – a nosenie masky má tendenciu kolísať, takže údaj 49% použitý v štúdii je teraz už zastaraný.

Riaditeľ IHME Dr. Chris Murray tiež počas piatkového brífingu pre virtuálne tlačové konferencie zdôraznil, že týždenné modelovacie projekcie inštitútu poskytujú aktualizovanejšie údaje, ako sú uvedené v štúdii. Štúdia však stále pomáha ponúkať náhľad na to, ako môže byť nosenie masky užitočné.

READ  Sledujte, ako tisíce požiarnych mravcov prežívajú, keď „dopravné pásy“ prežili povodne (VIDEO)

„Myslíme si, že kľúčovým bodom je tu to, že prichádza obrovský zimný príliv a naše modely to ukazujú už mnoho mesiacov,“ uviedol v piatok Murray.

„V novinách vidíte, čo dokážu univerzálne masky, a tie pomerne silno otupujú alebo oneskorujú,“ uviedol. „Myslím si, že v okamihu, keď sa nachádzame v USA – kde je toľko komunitného prenosu vírusu – je veľmi ťažké zabrániť určitému nárastu jesennej zimy, ale určite to môžeme podstatne znížiť.“

Murray uviedol, že „dlhodobý pohľad“ poskytnutý v štúdii „je veľmi dôležitý pre pomoc rozhodovacím orgánom – guvernérom, federálnej vláde, ďalším aktérom – pri premýšľaní o tom, čo musíme urobiť.“

Vo štvrtok večer v samostatných projekciách Model IHME koronavírusovej pandémie predpovedalo 385 611 úmrtí na koronavírusy v USA do 1. februára – čo je o niečo menej ako minulotýždňová predpoveď pre rovnaké časové obdobie. Inštitút však tvrdí, že v USA rastie počet prípadov a úmrtí.

“Za posledný týždeň sa nárast denných prípadov stal oveľa zreteľnejším a po prvý raz od začiatku augusta začali stúpať denné úmrtia. Veríme, že sa začal jesenný / zimný prírastok, aj keď niekoľko týždňov za masívnym prírastkom.” v Európe, “uviedla IHME vo svojej týždennej aktualizácii.

“Prírastok jeseň / zima sa zintenzívni v novembri a decembri a dosiahne vrchol v januári. Mnoho štátov bude čeliť obrovskému tlaku na kapacitu nemocníc a bude pravdepodobne musieť znovu uložiť niektoré sociálne dištančné mandáty. Najlepšia stratégia na oddialenie opätovného zavedenia hospodárskych ťažkostí je rozšíriť používanie masiek. ““

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close