Hlavné správy

Absolventka Stirling University vyhrala zápas druhého kola vo Wimbledone | O

Bývalá tenistka Mia Lumstonová zo Stirlingovej univerzity tento rok vo Wimbledone pokračovala vo svojom pôsobivom progrese – vyhrala svoj zápas v druhom kole vo štvorhre žien.

Loomsdenová a partnerka Nycta Bainesová po vyradení jedenástky v prvom kole zdolali v nedeľu popoludní na kurte 17 Poľku Magdu Lynetteovú a Američanku Bernardu Peraovú vo dvoch setoch. Briti vyhrali 6:4, 6:4.

Lumston, ktorý v roku 2022 získa titul BA Sports Studies, a Baines získali divoké karty na tohtoročné majstrovstvá v SW19.

David Bond, vedúci výkonnostného športu na škótskej University of Sport Excellence, Stirling, povedal: „Gratulujem Maie a Naikte k fantastickému začiatku ich wimbledonskej kampane.

„Sme radi, že vidíme Maiine pokračujúce úspechy a prajeme jej a Naikte veľa šťastia v treťom kole.“

Lumston a Bainesová porazili vo štvrtok v dramatickom prvom kole na siedmom dvorci 11. nasadenú Annu Danilinu z Kazachstanu a Yifan Xu z Číny. Po prehratom prvom sete vyhrali Lumston a Baines druhý set a poslali zápas do záverečného setu.

Tieto dva páry sa nepodarilo oddeliť a pri nerozhodnom treťom sete na šesť sa o zápase rozhodovalo v tie breaku. Briti sa v tajbrejku prebojovali zo stavu 6:1 až na deväť, pričom Lumston vynaložil brilantnú snahu krížom cez ihrisko, aby im zabezpečil vedenie predtým, ako si zabezpečili zápas – vyhrali 11:9.

Loomsden a Baines sa teraz v treťom kole stretnú so Slovenkami Victoriou Hrunchakovou a Teresou Mihalicovou, ktoré sa uchádzajú o postup do štvrťfinále.

Bývalý Stirlingov žiak Jonny O’Mara bude hrať dnes (v nedeľu), keď sa spolu s Britom Liamom Bradym stretne v prvom kole mužskej štvorhry s Portugalčanom Franciscom Cabralom a Brazílčanom Rafaelom Matosom.

O’Mara a Olivia Nicholls si zmerajú sily v druhom kole zmiešanej štvorhry po víťazstvách proti Francúzovi Edouardovi Rogerovi-Vasselinovi a Belgičanke Kirsten Flipkensovej.

READ  2022-2027 Európska komisia schvaľuje mapu regionálnej pomoci pre slovensko-indické vzdelávanie | Najnovšie správy o vzdelávaní | Správy o globálnom vzdelávaní

Bývalý Stirlingov odchovanec Gordon Reid bude tento týždeň súťažiť vo Wimbledone – vo dvojhre a štvorhre na vozíku.