Technológie

Záverečná taktová linka divadelného rytmu pôsobí ako dokonale vyladená oslava záverečnej fantázie.

Obrázok: Square Enix

Závesy sa otvárajú a javisko je pripravené. Divadelný rytmus je záverečnou taktovou líniou Final Fantasy Rhythm znamená návrat série na konzoly Nintendo po 10-ročnej prestávke. Mali sme možnosť vidieť pripravované demo hry, ktoré bude k dispozícii 1. februára, a ak budú počiatočné fázy niečo, pokračovanie bude dosť vysoké. Radosť ako záznamy 3DS.

V ukážke sme si mohli vyskúšať dva režimy – Series Quests, ktoré sa odomknú od začiatku, a Music Levels, ktoré sa odomknú, keď porazíte svoju prvú skladbu v Series Quests. Úrovne hudby zostávajú rovnaké ako boli Divadelný rytmus Final Fantasy: Curtain Call: Keď skladbu otvoríte, môžete si ju kedykoľvek prehrať s akoukoľvek obtiažnosťou, ktorú chcete. Demo vám umožní odomknúť 30 pesničiek, 30 postáv a posunúť vašu zbierku roztomilých postavičiek na úroveň 30 – a preniesť svoj pokrok do plnej hry.

Tak sme skočili do Serious Quests, úplne nového režimu pre sériu Theatre Rhythm. Rozšírením o sériový režim z prvej hry a prebratím sa zo zmesi questov Curtain Calls vás seriál questy uvidí hrať cez hudbu z konkrétnej hry (alebo žánru). Najprv však musíte získať kľúč, aby ste odomkli novú sériu úloh. Pomocou herného kľúča odomknete tento quest a získate niekoľko postáv na hranie z daného konkrétneho záznamu a hraním týchto questov získate viac kľúčov.

V ukážke môžeme odomknúť iba piesne a postavy zo šiestich hlavných hier — Final Fantasy II, Final Fantasy V, Final Fantasy VII, Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIVA Final Fantasy XV. Všetky odomknuteľné skladby sú vracajúcimi sa skladbami z predchádzajúcich hier Theatrical Rhythm, vrátane exkluzívnej arkádovej hry. All-Star karneval. Všetky mechanizmy budovania večierkov Curtain Call s možnosťou vytvoriť päť samostatných večierkov po štyroch a schopnosťou veľmi rýchlo zvyšovať úroveň postavy – budete mať štvorčlennú párty na úroveň 30 za pár hodín, ak ste. Držte sa ich.

READ  Jaskyne a skaly Minecraftu, 1. júna, nové bloky a davy

V sérii questov musíte „zahrať“ svoj vybraný Final Fantasy titul v hudobnej forme. Takže ak si prvýkrát vezmete napríklad Final Fantasy II, bojovú tému vašej prvej hry na volanie – spätné volanie k tomu, ako začína položka NES. Alebo si s Final Fantasy XIV môžete vybrať jednu z troch úvodných skladieb, z ktorých všetky predstavujú jednu z troch hlavných oblastí, v ktorých si môžete vybrať začiatok, keď začnete svoje dobrodružstvo v MMORPG. Demo vám umožní prehrať len niekoľko prvých skladieb v každej sérii úloh – od troch do šiestich z nich – ale je to perfektný predjedlo pre režim.

Čo je však najzaujímavejšie na záverečnej lište, sú ovládacie prvky. Záverečná čiara, na rozdiel od dvoch hier 3DS, nemá dotykové ovládanie – aspoň nie v demo verzii. Namiesto toho môžete aktivovať poznámky pomocou ľubovoľného tlačidla na prepínači, vrátane ramenných tlačidiel a ľavého a pravého joysticku. Všetky tie isté tága – ako jednoduché červené a zelené tága, pri ktorých musíte podržať tlačidlo a potom ísť v správnom čase – sa otočia, ale existujú tága, pri ktorej ich pomocou joystickov zatlačíte rôzne (alebo rovnaké). a niekedy stlačíte dve tlačidlá v rovnakom smere. Držte ich stlačené určitý čas, ale jedno z nich pustite skôr ako druhé. Našťastie existuje niekoľko ovládacích schém, s ktorými môžete hrať a ktoré vyžadujú iba tlačidlá (takže žiadne analógové páčky).

Tu máme ovládacie prvky stylusu zabudované do nášho hudobného mozgu, takže na tlačidlá si trvalo zvyknúť. V predchádzajúcich hrách ste vždy mohli používať iba tlačidlá, avšak v závislosti od preferovaného herného štýlu vám môže trvať dlhšie (alebo menej) času, kým si zvyknete na tento nový herný štýl. Avšak aj v ukážke máte prístup k niektorým možnostiam dostupnosti, ktoré vám pomôžu upraviť načasovanie spúšťačov, ak zasiahnu príliš skoro alebo príliš neskoro. Každú skladbu si môžete zahrať v jednej zo štyroch možností obtiažnosti a prax robí majstra, takže nemusíte prejsť od základných až po expertov, kým nebudete pripravení.

Demo je dokonalým vyjadrením, ktoré má byť navrhnuté ako milujúca pocta hudobnému odkazu Final Fantasy (a Square Enix všeobecne).

Inak je to rovnaká dráma, ktorú všetci poznáte a máte radi. Pár minút po deme, keď sme hrali ‚Four Hearts‘ od FFV, nám roztomilé kartónové vystrihnuté postavičky bežiace po poli a útočiace príšery vyčarili na našich tvárach veľký praštěný úsmev. . A ‚Bojujte ďalej!‘ Prehrali sme veľa skladieb z . Mnohokrát pre ‚The Rebel Army‘ naháňame nepolapiteľné dokonalé skóre reťazca a snažíme sa získať čo najviac Rainbow Criticals. Je to návyková arkádová hra, ktorú sme milovali na 3DS na veľkej obrazovke.

READ  Obľúbené auto Jamesa Maya na predaj je „niečo vzrušujúcejšie“

V sérii úloh sú ďalšie výzvy, ktoré odomykajú predmety, karty a všetky druhy. Tie si vyžadujú viac ako len jednu etapu – niekedy musíte použiť určitý počet zručností, inokedy musíte nájsť truhlicu s pokladom. To vás núti vracať sa a hrať tie isté questy znova a znova, niekedy s vysokou obtiažnosťou, ale aj s 30 skladbami, ktoré momentálne máme, si nemôžeme pomôcť a dostávame odmeny a skóre, kým nedosiahneme to najlepšie. čísla.

Po ukotvení aj odpojení demo fungovalo dobre – ale naozaj sme ho chceli odpojiť. Menšia obrazovka uľahčila zaostrenie na noty, najmä pri veľmi rušnom pozadí poslednej taktovej linky. Opäť ide o ďalšiu funkciu, ktorú môžete upraviť stlmením pozadia, a režim TV aj ručný režim majú samostatné nastavenia vstupu spúšťača, takže si ich môžete všetky vyskúšať pred spustením hry.

Ak si plánujete vyzdvihnúť Theatrhtyhm Final Bar Line, naozaj nie je dôvod, aby ste si predtým nevyzdvihli demo. Všetky karty CollectaCards, 2000 Rytmií (body, ktoré fungujú ako platidlo), privolanie a vzducholode, ktoré zarobíte, môžete nosiť počas hry, takže si môžete urobiť zásoby a byť pripravení na rozruch. Demo bolo dokonalým vyjadrením toho, čo bolo navrhnuté ako milujúca pocta hudobnému dedičstvu Final Fantasy (a Square Enix vo všeobecnosti) – kým sme nezvládli tieto tlačidlá.


Hra bude spustená 16. februára 2023 a základná hra obsahuje 385 skladieb. Digital Deluxe Edition obsahuje všetky tieto plus 27 skladieb a Season Pass 1, zatiaľ čo Premium Digital Deluxe Edition obsahuje všetky vyššie uvedené, ako aj tri Season Passy. Všetky skladby a balíčky DLC si môžete zakúpiť samostatne.

Upozorňujeme, že niektoré externé odkazy na tejto stránke sú pridružené odkazy, čo znamená, že ak na ne kliknete a uskutočníte nákup, môžeme získať malé percento z predaja. Prečítajte si prosím naše Zverejnenie FTC Pre viac informácií.

Divadelný rytmus je záverečnou taktovou líniou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close