Veda

Zdravotní predstavitelia Philadelphie informujú obyvateľov Jefferson Health o možnom vystavení sa osýpkam

PHILADELPHIA (WPVI) — Ministerstvo verejného zdravotníctva vo Philadelphii vydalo v sobotu varovanie pred možným vystavením niektorých obyvateľov mesta vírusu osýpok.

Predstavitelia mesta spolu s ministerstvom zdravotníctva v Pensylvánii a Jefferson Health upovedomili ľudí, ktorí sa v utorok 19. decembra medzi 14:00 a 17:30 nachádzali na 33 South 9th Street (predtým známej ako 833 Chestnut Street). Boli v Jefferson Health Building nachádza sa v. PM potenciálneho rizika.

Úradníci tvrdia, že umiestnenie zahŕňa praktiky spojené s Jefferson Health a inými úradmi.

Zdravotníci uviedli, že ľuďom, ktorí v tom čase neboli v budove, osýpky nehrozia.

Podľa ministerstva verejného zdravia vo Philadelphii sú osýpky vírus, ktorý sa ľahko šíri.

Symptómy zahŕňajú horúčku, nádchu, kašeľ a opuchnuté oči, po ktorých nasleduje vyrážka. V niektorých prípadoch sa môže stať vážnou infekciou vedúcou k zápalu pľúc, infekcii mozgu a smrti.

„Veríme, že tento prípad osýpok nepredstavuje žiadne riziko pre širokú verejnosť,“ povedala komisárka pre zdravie Dr. Cheryl Bettigoleová. „Vyzývame tých, ktorí nemusia byť chránení pred osýpkami, aby konali.“

„Riziko osýpok v Spojených štátoch sa za posledné desaťročie zvyšuje. Odporúčame rodičom, aby dodržiavali očkovaciu schému CDC a dali svoje deti plne zaočkovať čo najskôr. Nedávne prípady v Ohiu Prepuknutie osýpok v USA ochorelo 85 detí , z ktorých takmer všetci boli neočkovaní. Najmä 36 detí bolo hospitalizovaných kvôli osýpkam v tomto ohnisku. Vakcína MMR je bezpečná a vysoko účinná a vakcína „Prevencia je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť závažným komplikáciám choroby,“ hovorí Dr. Pokračovalo vyhlásenie Bettigole.

Ministerstvo zdravotníctva vydalo nasledujúce odporúčania pre postihnutých:

-Každý, kto bol v budove Jefferson Health v určenom čase, by mal zistiť, či je chránený proti osýpkam

– Ak sa osoba narodila v roku 1957, už mala osýpky alebo dostala dve dávky vakcíny obsahujúcej osýpky, považuje sa za zaočkovanú (skontrolujte záznamy o očkovaní).

READ  Lunar IceCube od NASA – CubeSat Artemis na pozorovanie Mesiaca pripravený na štart

– Ak nie ste chránení proti osýpkam, dajte si jednu dávku MMR vakcíny. poraďte sa alebo navštívte lekára Web ministerstva zdravotníctva

– Čo najskôr sa poraďte s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ak máte 12 rokov alebo menej, ste tehotná alebo máte oslabenú imunitu

Úradníci tvrdia, že osýpky sú nákazlivé štyri dni predtým až štyri dni po začiatku vyrážky. Noste masku vo vnútorných verejných priestoroch a okolo neočkovaných ľudí do 9. januára

– Ak sa príznaky objavia do 9. januára, ihneď kontaktujte lekára.

– Ak sa u vás objavia príznaky osýpok, oznámte to philadelphia Department of Public Health (PDPH) na čísle 215-685-6740.

Copyright © 2023 WPVI-TV. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close