Hlavné správy

Zelenskyj na stretnutí so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Kyjeve vyzýva spojencov, aby urýchlili dodávky zbraní.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pricestovala 10. mája do Kyjeva na svoju poslednú oficiálnu návštevu počas svojho predsedníctva, aby s predstaviteľmi krajiny prediskutovala vojenskú pomoc a vstup Ukrajiny do Európskej únie. Kancelária prezidenta.

Na stretnutí s prezidentom Volodymyrom Zelenským sa rozhovory zamerali na vojenské potreby Ukrajiny s cieľom čeliť ruskej ofenzíve na charkovskom a doneckom fronte. UkrInform.

„V súčasnosti nie všetci naši partneri okamžite splnili dohody a potrebujeme maximálnu pozornosť priateľov Ukrajiny, aby sa veci urýchlili. Som vďačný každému lídrovi, ktorý v tom pomáha,“ povedal. povedal Zelenskyj.

Lídri Ukrajiny a Slovenska rokovali o diplomatickom úsilí o obnovenie mieru a návrat Ukrajiny do zjednotenej Európy.

„Čas od mája do začiatku júna je naša práca pre Globálny mierový summit venovaná aktívnej diplomacii. Robíme všetko pre to, aby sme zabezpečili, že na samite bude skutočná globálna väčšina, a to je dôležité.

Spoločne musíme vytvoriť rámec pre presadzovanie medzinárodného práva a prinútiť Rusko, aby tento zákon rešpektovalo. Ukrajinský vodca poznamenal.

Ďalšou udalosťou, na ktorú sa krajina teší, je začiatok rokovaní o vstupe do EÚ, ktorý si „Ukrajina zaslúži“, povedal Zelenskyj.

„Spolu so Slovenskom robíme všetko pre to, aby pozície európskej jednoty na východe kontinentu boli dostatočne silné a v tejto práci musíme pokračovať.“ Povedal.

Čaputová Premiér sa stretol aj so Schmihalom, ktorý trval na tom, aby sa Rusko zodpovedalo za zločiny na Ukrajine a aby sa zhabali jeho zmrazené prostriedky na obnovu Ukrajiny.

čítaj viac:

Zatvorte túto stránku. Alebo sa môžete pripojiť k našej komunite a pomôcť nám vytvoriť viac takýchto vecí.
Pretože veríme v silu bezplatných informácií, udržiavame našu správu otvorenú a dostupnú pre každého. To je dôvod, prečo náš malý, nákladovo efektívny tím závisí od podpory čitateľov, ako ste vy, pri poskytovaní včasných správ, kvalitných analýz a priamych správ o vojne Ruska proti Ukrajine a boji Ukrajiny o vybudovanie demokratickej spoločnosti. Trochu to zaberie: za cenu šálky kávy na mesiac môžete pomôcť postaviť mosty medzi Ukrajinou a zvyškom sveta, stať sa spolutvorcom a hlasovať o témach, o ktorých by sme mali ďalej diskutovať. . Staňte sa hostiteľom Alebo sa pozrite na iné možnosti Podpora.
Staňte sa patrónom!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close