šport

„Ženy nepracujú v baniach od 4:00“

Na rozdiel od Marie Šarapovovej sa Danyla Chantuchová nedávno vyjadrila proti hráčkam WTA, ktoré sa sťažovali na nepomer peňažných odmien v tenise.

Venus a mnoho bývalých a aktívnych tenistiek vrátane Sereny Williamsovej a Marie Šarapovovej protestovali proti veľkému rozdielu v peňažných odmenách udeľovaných mužom a ženám na turnajoch ATP a WTA.

Bývalá svetová päťka Danyla Hantuchová však podľa svojho vyjadrenia v podcaste LiveSport Daily s týmto sentimentom nesúhlasila. Slovenka priznala, že nízky príjem bol „ťažký“, ale povedal, že ženy by mali byť za zápasy vďačné.

„Zdá sa mi to trochu rozmaznané, najmä v ženskej oblasti, aké sú prize money, a ženy určite nepracujú. [four in the morning] Niekde v bani. Je to ťažké, ale nikdy sa nenecháme kritizovať, pretože vieme, že šeky, ktoré dostávame, sú vďaka konkurencii,“ povedal.

Daniela Hantuchová sa medzitým postavila na stranu žien, keď išlo o ich narastajúce obavy z hektického programu. Sedemnásobná víťazka titulu WTA sa vyjadrila, že tenis je „veľmi náročný šport“ a prezradila, že časté cestovanie bolo jedným z dôvodov, prečo v roku 2017 odišla zo športu.

„Naopak, súhlasím s hráčkami ohľadom cestovania a miest, kde sa hrajú turnaje WTA. Z tohto pohľadu je tenis veľmi náročný šport. Pre mňa osobne je to jeden z dôvodov, prečo som skončil,“ dodal. povedala v podcaste.

„Telo už nezvládalo časový posun, dostal som sa z normálneho rytmu, bolo to nezdravé. Povedal som si, že mi to ani nestojí za tie peniaze a v 60-ke mi bude dobre.“


„Rozdiel je šialený“ – Maria Šarapovová argumentuje rovnakým prize money proti Danyle Hantuchovej

Maria Šarapovová na US Open 2023
Maria Šarapovová na US Open 2023

Maria Šarapová nedávno povedala, že by sa mala zdôrazniť otázka rozdielov v odmeňovaní žien a mužov, zatiaľ čo Daniela Khantuchová navrhla, aby ženy akceptovali podmienky týkajúce sa odmeny.

Bývalá svetová jednotka v rozhovore z 12. októbra zdôraznila priepastný rozdiel v šekoch, ktoré dostal mužský šampión na podujatí Masters 1000 v Šanghaji a ženský šampión na podujatí WTA 500 v Zhengzhou.

„Práve tento týždeň je v Šanghaji turnaj mužov so šekom pre víťaza v hodnote 1,2 milióna dolárov. V ten istý týždeň je v Číne ženský turnaj so šekom pre víťaza v hodnote 120 000 dolárov,“ povedala Maria Šarapovová počas svojej telekonferencie v Bloombergu. S Jasonom Kellym.

Maria Šarapovová dodala, že kým tenisová komunita oslavuje politiku rovnakých odmien na grandslamových turnajoch ITF, dôraz by sa mal klásť aj na WTA Tour, kde sa mnohé hráčky snažia dosiahnuť vyrovnanie.

„Neviem, či niekto pozná tie čísla, ale idete na grandslam a oslavujeme rovnaké peňažné odmeny. Je to skvelé. Toto sú najväčšie udalosti s médiami a rozruchom. Ale zvyšok je turné.“ v ostatných ôsmich alebo deviatich mesiacoch a ten rozdiel je šialený, je to citeľné. mal by,“ dodal.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela Sportskeida

Editoval Sudeshna Banerjee

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close