Zhizhen Zhang je prvým Číňanom, ktorý sa dostal do top 100

Pondelok bol pre čínsky tenis historickým dňom, keď sa 26-ročný Jichen Zhang stal prvým mužským hráčom z krajiny, ktorý sa dostal do top 100 svetového rebríčka.

Zhang sa vyšplhal o 12 miest na 97. miesto, čím sa dostal do štvrťfinále na turnaji ATP Neapol Open a dostal sa tak do prvej stovky.

Neapol je štvrtým po sebe idúcim turnajom úrovne ATP Tour alebo vysokým podujatím, ktoré hrajú Zhang Qualifiers. US Open (iba jeho druhý grandslamový main draw), na turnaji ATP 500 Astana obsadil 39. miesto. Aslan Karatsev Aby sa dostal do druhého kola, so šťastím prehral na turnaji ATP Florence Open, keď prehral v prvom kole a potom porazil Neapol na 91. mieste. Morton Fusovics A 37. miesto v poradí Sebastian Baez sa dostal medzi posledných osem.

Zhang začal sezónu na 321. mieste na svete a v tom čase bol na 281. mieste. Wimbledon. Potom sa však čínsky hráč rozplakal – dostal sa do semifinále challengeru ATP v nemeckom Braunschweigu, finále turnaja ATP Challenger v talianskom Terste, turnaja ATP Challenger v talianskom Gardenance a potom ešte jedného. Finále challengeru v poľskom Grodzisk Mazowiecki pred zvýšením svojej hry na úrovni ATP Tour. Celkovo vyhrala Zhang 31 z 39 zápasov v sérii po Wimbledone.

Mojím ďalším cieľom je Top 50 – Shizhen Zhang

Zhang odohrá do konca sezóny ešte dva turnaje ATP Challenger v Taliansku a na Slovensku. Číňan má teraz oči upreté na to, aby sa prebojoval do svetovej top 50 a urobil priamy vstup. Australian Open Circuit V januári.

„Počas zimnej prestávky chcem zlepšiť svoju kondíciu a pohyb na kurte,“ povedal Zhang. Citované podľa China.org. „Potrebujem zlepšiť silu svojich paží, aby som splnil štandard 100. Mojím ďalším cieľom bude top 50, ale mierim do top 70 a pripravujem sa na silný súboj v hlavnom ťahu. Australian Open.“

READ  Rysavy & Czechia zlepšujú na 2:0; Otvárač kvapiek Bago & Slovakia

„To nemôže urobiť jeden hráč alebo jedna generácia sama. Je to výsledok nahromadeného úsilia po desaťročiach pokusov,“ povedal Zhang o stúpajúcom profile čínskeho mužského tenisu. Patrí medzi ne 23-ročný Yibing Wu na 117. mieste a 17-ročný Juncheng Shang na 202. mieste. „Teraz je skvelý moment pre čínsky mužský tenis a všetci súťažíme v zdravom prostredí. Naháňame sa na ihrisku, pričom sme si veľmi blízki a navzájom sa povzbudzujeme.