Získava sponzorstvo triatlonistov pre slovenské preteky

Yattim (tretí vľavo) dostáva od Elrona sponzorstvo, keď sa na to pozerajú starší úradníci ministerstva mládeže a športu.

Kota Kinabalu: Yatim Janel Abidin dostal včasnú podporu v rámci prípravy na náročné rodinné majstrovstvá v Zamorine na Slovensku.

Yatim získal sponzorstvo od ministra mládeže a športu Dato ‚Elrona Anginpu, ktorý poskytol slová skúseného tria k účasti na svetovom triatlone na stredné vzdialenosti naplánovanom na 29. augusta.

„Sponzorstvo je pre moje výdavky v Európe, pred súťažou a po nej … Na mojej ceste bude veľmi užitočné.

„Okrem toho mi pomáha, keď robím posledný tréning pred začiatkom pretekov.“
„Som veľmi rád a ďakujem pánovi ministrovi za sponzorstvo,“ uviedol v stredu.

Yadim medzitým odhalil, že simuláciu pretekov môže robiť iba vtedy, keď príde do Zamoraku.

Povedal, že pôvodný plán bol spustiť ho do konca minulého mesiaca, ak by bicykel nebol na drsnej hladine mora a v bode prechodu.

„Pokračujem v tréningu ako obvykle a pokiaľ ide o simuláciu pretekov, dúfam, že to zvládnem, keď prídem do Zamoraku.“

Yatim, ktorý mal odletieť do Kuala Lumpur 14. augusta, povedal, že „ma bude trénovať dva týždne pred skutočnými pretekami“, než prídem na Slovensko nasledujúci deň po jeho ceste.

45-ročný športovec povedal: „Cítim sa skvele a bez zranení … pripravený súťažiť na šampionáte.“

Rekordne sa Yatim kvalifikoval na šampionát umiestnením na štvrtom mieste v kategórii mužov vo veku 40-44 rokov na 4. ročníku pretekov Challenge Iskander Puderi, ktoré sa konali v Johore v novembri 2019.

Majstrovské preteky boli pôvodne naplánované na 31. mája 2020, ale kvôli epidémii Govt-19 boli niekoľkokrát presunuté pred presunom organizátora cez víkend 27.-29. augusta tohto roku.

Meškanie, ktoré sa predlžuje o viac ako rok, bude odteraz súťažiť v 45-ročných a vyšších kategóriách v pretekoch na stredné vzdialenosti, ktoré budú zahŕňať dĺžku (1,9 km), bicykel (90 km) a beh ( 21,1 km).