Hlavné správy

Hurikán Laura zasiahol americký štát Louisiana rýchlosťou vetra

WASHINGTON, 27. augusta (TASR) – Hurikán Laura vo štvrtok zasiahol pobrežie Louisiany neďaleko Cameronu. Podľa agentúry AP je Laura s vetrami až 240 kilometrov za hodinu najsilnejším hurikánom, ktorý tento rok zasiahne Spojené štáty.

„Mimoriadne nebezpečný hurikán Laura štvrtej kategórie prišiel (na pevnine) neďaleko Cameronu v Louisiane.“ podľa AFP, národné hurikánové centrum hlásilo o jednej ráno ráno miestny čas (8:00 CEST).

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že v častiach Louisiany sa vyskytujú silné búrky, extrémne vetry a povodne. Približne 100 000 domácností a podnikov zostalo bez elektriny.

Úrady uviedli, že plný rozsah škôd nebude známy až do dňa začatia záchranných operácií.

Laura bola vo štvrtok ráno asi 65 kilometrov južne od jazera Charles v Louisiane a smerovala na severozápad.

Meteorológovia tvrdia, že oblasť by mohla byť zasiahnutá vlnami až do šiestich metrov, čo ohrozuje celé spoločenstvá a mestá v Louisiane a Texase. Varujú tiež pred zvýšením rýchlosti vetra.

Úrady nariadili v utorok evakuáciu asi 385 000 ľudí na juhovýchodnom pobreží Spojených štátov.

Pred tým, ako Laura v pondelok zasiahla Kubu, kde v pondelok spôsobila silné dažde a povodne, spôsobila v nedeľu najmenej 20 úmrtí na Haiti. Búrka tiež zabila štyroch ľudí v dominikánskom hlavnom meste Santo Domingo.

READ  ONLINE: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava (Fortuna liga)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close