Hlavné správy

Trump sa údajne chce v roku 2024 znovu uchádzať o post prezidenta USA

Washington 1. decembra (TASR) – Americký prezident Donald Trump oznámil svojim poradcom za zatvorenými dverami, že sa chce opätovne uchádzať o prezidentské voľby v roku 2024. Televízna stanica Fox News v utorok informovala, že by mohol oficiálne ohlásiť svoju opätovnú kandidatúru skôr, ako januárová inaugurácia novozvoleného prezidenta Joe Bidena.

Trump stále oficiálne nepriznal svoju porážku a opakuje obvinenia, že jeho demokratický rival vyhral voľby 3. novembra kvôli podvodom, nepodložil to však žiadnymi dôkazmi. Jeho opakované pokusy o zvrátenie výsledku volieb prepočítaním hlasov v kľúčových štátoch a právne kroky neboli úspešné.

Odchádzajúci šéf Bieleho domu zatiaľ odmietol hovoriť o svojej možnej opätovnej kandidatúre. Podľa redaktora Fox News Johna Robertsa, ktorý sa venuje dianiu v Bielom dome, však Trump už oznámil svoju ďalšiu prezidentskú kandidatúru v kruhu svojich najbližších poradcov. Mohol by to verejne oznámiť pred 20. januárom 2021, keď sa má konať inaugurácia Joe Bidena.

Podľa analytikov by to mohlo odradiť prípadných ďalších prezidentských kandidátov z Republikánskej strany, ktorí by sa báli postaviť proti Trumpovi a úplne zmeniť dynamiku budúcich amerických volieb.

Výsledky prezidentských volieb 3. novembra musia oficiálne potvrdiť všetkých 50 štáty USA predtým, ako sa 14. decembra zíde volebné zhromaždenie, ktoré má formálne zvoliť prezidenta a viceprezidenta na ďalšie funkčné obdobie. Všetky námietky proti výsledkom musia byť vyriešené do 8. decembra. Biden zvíťazil s výrazným náskokom pred počtom voličov, ako aj pred počtom voličov.

READ  Slovensko, EU's Next Legal Headache - POLITICO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close