Technológie

Zlá viera: Opustení vývojári obvinení z používania animácií ukradnutých z FromSoftware

Vývojári Soulslike Bleak Faith: Forsaken zaútočili na kritikov za použitie animácií ukradnutých z FromSoftware.

Mnoho obrázkov a videí bolo zdieľaných online s porovnaniami animácií použitých v Bleak Faith a Elton Ring, ktoré vyzerajú podobne.

Vývojár Archangel Studios však uviedol, že animácia a umenie boli prevzaté z Epic Marketplace.

Hopeless Hope: Abandoned – trailer k dátumu vydania

Vytvoril používateľ Twitter Miomaridus DS Anime Studio Moddingový nástroj pre Dark Souls zdieľal zábery na platforme a povedal: „Neschvaľujem tých, ktorí používajú môj softvér DS Anim Studio na pomoc pri exporte animácií na zahrnutie do komerčných produktov alebo na ich predaj v obchode Epic Games Store.“

Ďalej Para (Vďaka PC hráč), hra bola vydaná 10. marca a momentálne má zmiešanú odozvu, pričom vývojár hry Roya reagoval na tvrdenia o ukradnutej animácii.

„Akékoľvek animácie, ktoré neboli vytvorené interne, pochádzajú z Epic Marketplace a v priebehu rokov boli upravené do Epic Skeleton. Tento komentár sme už počuli, ale keďže sú animácie verejne dostupné, môžete si ich kúpiť sami, ak chcete. Akékoľvek ďalšie otázky alebo obavy by mal riešiť Epic sám.“ povedala Roya.

Developer povedal, že je „pripravený veci prepracovať, ak sa na trhu niečo pokazí“.

Aktíva na Epic Marketplace boli použité na vyplnenie generického umenia, ale boli stále upravované. Roya odhaduje, že asi 10 percent všetkého športového umenia pochádza práve odtiaľ.

READ  Povesť: PC, PS5 verzie Media Molecule's Dreams tvrdili, že sú skutočné, zrušené

Eurogamer kontaktoval FromSoftware so žiadosťou o komentár.

Archangel Studios bolo tiež kritizované za používanie umenia AI pre filmy Berg.

Štúdio v reakcii na Twitteri uviedlo: „Počujeme o tom a momentálne pracujeme na nových ikonách. Je to trochu nedbanlivosť, ale rozhodnutie urobené z čestného miesta. Ceníme si však spätnú väzbu a urobíme to znova.“ Ikony výhod zostávajú dodnes!“

Bleak Faith: Forsaken vyšiel minulý týždeň na Steame a je podobný Souls s tmavým vzhľadom, ktorý spája stredovekú a modernú estetiku. Presvedčte sa sami v traileri vyššie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close