Technológie

Zničte astroprénov na zem

Po 36 mesiacoch intenzívneho vedenia od popredných svetových astronautov môže astrofyzika EÚ pristáť.

„Astrophrineers“, pýtate sa?

Ako už názov napovedá, astronóm je hybridom podnikateľa a astronauta. Podľa projektu AstroPriniers je to skupina 167 start-upov a 500 podnikateľov z celej Európy, ktorí pracujú na narušení vesmírnej ekonomiky.

Projekt je financovaný z programu EÚ pre výskum a inovácie Horizont 2020 a zameriava sa na podporu európskych začínajúcich spoločností založených na vesmíre pomocou premeny inovatívnych nápadov na potenciálne podniky.

Hlavným cieľom programu je poskytnúť týmto začínajúcim podnikateľom a podnikateľom podporu potrebnú na získanie investícií, hľadanie nových klientov a etablovanie sa ako úspešné spoločnosti. Robíme to prostredníctvom akceleračného programu v spojení s komplexným sieťovým prepojením.

Účastníkom sa poskytuje počiatočné poradenstvo v oblasti technických zručností, ako sú údaje o pozorovaní Zeme a zosúladenie GNSS, ktoré im pomáhajú získať prístup k verejným a súkromným finančným a investičným príležitostiam a podporu pri rozvoji ich podnikateľských nápadov.

Inovácie z celej Európy

Naša astrofyzika pochádza z celej Európy. Vezmime si spoločnosť Ansen Engineering so sídlom v španielskom Madride, ktorá sa špecializuje na USAS (tj. Drony), letectvo a obranu.

S podporou tímu technických inžinierov vyvinula spoločnosť inovatívny nástroj pre hodnotenie bezpečnosti a spoľahlivosti, ktoré znižujú náklady a zvyšujú celkovú kvalitu.

Dohľad je Zem. Spoločnosť so sídlom v Dormstade v Nemecku využíva údaje z pozorovania Zeme a satelitné snímky na prevenciu nehôd a nehôd na potrubí. Medzitým sa spoločnosť Spacemanic z Bratislavy zaoberá úlohou priblížiť priestor koncovým používateľom poskytnutím inovatívneho, časovo úsporného satelitu ako servisného riešenia.

Za týmto účelom spoločnosť navrhla celý rad nanosatelitných webov, komponentov a služieb, ktoré zákazníkom pomôžu dostať svoje užitočné zaťaženie do vesmíru rýchlejšie a lacnejšie ako kedykoľvek predtým.

Hrá dohadzovač

Ako posledná fáza akceleračného programu dostala astrofyzika príležitosť stretnúť sa a stretnúť sa s európskymi spoločnosťami a investormi a objaviť obchodné, finančné a sieťové príležitosti.

Celé naše podujatie Digitálny astromassatan, ktoré sa konalo 15. decembra, Európsky vesmír, poľnohospodárska technológia, letectvo, vzdelávanie, energetika, digitálne technológie, IoT / veľké dáta, námorná doprava, médiá, ťažba, pohyb, nové umiestnenie, cestná infraštruktúra a činnosti, inteligentné mestá , Ministerstvo obrany a obrany a cestovného ruchu.

Témou AstroMatchathon bolo Connect, Connect, Connect. Pripojte to, čo urobili! 175 účastníkov, mnohí z nich zdieľali, ako start-upy pomáhajú svojim kozmickým produktom a službám vyhovieť potrebám Zeme a rozširovať nový priestor.

Napríklad portugalský start-up Connect Robotics sa podelil o to, ako využíva automatizované drony na uskutočňovanie lacných dodávok priamo na dosah ruky. Drony spoločnosti sa nedávno používali na dodávku dôležitých liekov do opatrovateľských domovov a domovov dôchodcov v odľahlých oblastiach – čo ocenila Národná asociácia lekární.

Počas Astromatsatanu sa uskutočnilo viac ako 168 spojení. Usporiadali sme 240 správ a 72 diskusií medzi astrofrínmi a korporáciami alebo investormi, pričom väčšina stretnutí trvala takmer hodinu.

Integrácia vesmírnej komunity

Priraďovanie startupov k spoločnostiam je však iba prvý krok. Ak majú naši astronauti skutočne uspieť v rozvoji vesmírnej ekonomiky EÚ, budú potrebovať podporu celej vesmírnej komunity.

To je miesto, kde naša udalosť AstroPriniers Touchdown vstúpila do platnosti.

Záverečné podujatie, ktoré sa uskutoční 16. decembra, je skvelou príležitosťou pre všetkých účastníkov projektu zdieľať najlepšie postupy pri výskume vesmíru a diskutovať o nadchádzajúcich výzvach. Toto podujatie je príležitosťou nielen pre členov európskeho vesmírneho spoločenstva, ale aj pre astrofyzikov všade zaujímajúcich sa o poznávanie obrovského potenciálu európskej vesmírnej ekonomiky.

Spojovacie kusy

Udalosti dotyku Astromatsatan a Astrophrineers objasnili jednu vec úplne jasne: v Európe existujú talenty, znalosti a mechanizmy, ktoré môžu byť vedúcim hráčom v globálnej vesmírnej ekonomike. Neexistuje efektívny spôsob, ako spojiť tieto rozdiely.

Projekt AstroPriniers úspešne položil základ integrácie týchto regiónov spojením hlavných európskych vesmírnych partnerov vrátane Európskej komisie, Európskej vesmírnej agentúry, sprievodcov, investorov a spoločností. Teraz, keď opustíme konkurenciu na našich udalostiach, narušenie a budovanie vesmírnej ekonomiky definuje našu budúcnosť.

READ  Pripomienka: Lego's Sonic The Hedgehog - Green Hill Zone Set je teraz k dispozícii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close