šport

Zo Slovenska prišla do Lakeside hrať tenis

Keď Lucas Blahová rok navštevoval El Capitan High, jeho 10-ročná sestra Sarah Blahová pozorne počúvala, ako opisuje svoje skúsenosti, a okamžite chcela ísť v jeho stopách.

Je to jednoduché, ak žijete v Lakeside – nie až tak, ak ste zo Slovenska.

Ale Sarah, stredoškoláčka, oznámila výmennému programu svoje nádeje na štúdium v ​​USA a pred mesiacom prišla do El Capitan s túžbou naučiť sa a hrať tenis.

Vlastne veľa tenisu.

Absolvuje rýchlokurz americkej kultúry a keď sa dostane na tenisový kurt, je ako doma. Darí sa mu veľmi dobre a začiatkom tohto týždňa dosiahlo rekord 32-0.

Je taký dobrý, že tréner Eric Herr Blahova trénuje proti asistentovi trénera v prvom ročníku Nickovi Bellovi, ktorý hral v južnej Kalifornii Christian.

„Práve teraz bude č. 4 v kresťanskom ženskom tíme južnej Kalifornie,“ povedala Bell, ktorá bola vyrovnaná proti mohutne stavanej 5-stopovej juniorke Vaqueros. „Našľapuje na bekhend – má krásny bekhend – a dokáže to poslať rovnako po čiare alebo krížom krážom.“

Spoluhráčka Audrey Moyer hovorí, že je rada, že hrá štvorhru a netrénuje často proti prvákom.

„(Blahová) je veľmi hrozivá,“ povedal Moyer. „Je to beštia.“ V škole je veľmi priateľská, ale na ihrisku sa dostáva do zóny a je veľmi silná. Je agresívna a hrá s vysokou energiou. Keď nehrám, rád si pozriem, ako hrá, pretože je naozaj dobrá.

Blahová o tom všetko nevie, zvyšok času trávi udržiavaním tohto priemeru 4,0, pilovaním angličtiny a zábavou na kurte.

„Chcem ísť na vysokú školu (v USA) a dúfam, že tým, že budem hrať na strednej škole, to bude jednoduchšie,“ povedala Blahová. „Na Slovensku je tenis veľmi populárny a ja som v prvej dvadsiatke, ale chcem ísť na vysokú školu a nie hrať profi.

„Na strednej škole neboli žiadne domáce zápasy. Všetko je to o klube (Slávia Agrofert).“

Domov do Bratislavy, hlavného mesta malej krajiny. Aké malé? V Spojených štátoch je 41 najväčších štátov. Bratislava je blízko rakúskych hraníc a Slovensko je obklopené piatimi krajinami.

Jej hostiteľka Kimberly Janes, ktorá zdieľa svoj dom so šiestimi ďalšími študentmi na zahraničných výmenných pobytoch vrátane Lucasa, povedala, že Blahovej sa oči rozšírili úžasom, keď rodina išla nakupovať do Smart & Final, pričom poznamenala, že toľko zeleniny a čerstvej ešte nevidela. ovocie

Podobnú skúsenosť zažila na svojom prvom futbalovom zápase.

„Toto nie je 'futbal' (futbal), ako ho poznáme,“ povedala Blahová. „Trochu som to vedel, ale bol som zmätený. Bola tam dobrá atmosféra, roztlieskavačky, kapela, bufet. Môj kamarát (z Ukrajiny) sa mi snažil všetko vysvetliť, ale vedel som len to, čo robí rozohrávač.

Dajte ju na tenisový kurt s podaním 120 míľ za hodinu a je doma. Keďže sa chce stať chirurgom, rozširuje si anglický denník.

„Neustále premýšľa v oboch jazykoch, čo je ťažké,“ povedal jeho hostiteľ. „Nepozerá televíziu ani sa nehrá na počítači. Vstáva o 5:30 a ide spať o 10.

Blahová už navštívila Julian a Tichý oceán sa blíži v októbri, ale učí sa všetko, čo môže o play-off stredoškolského tenisu.

Hur povedal, že si myslí, že bude správna v mixe na šampionát singlov, pretože je typom hráčky, ktorá sa hodí na túto príležitosť.

„Je divoká a dokáže zvýšiť intenzitu,“ povedal Harr. „Chce byť jednou z tých 16-ročných dievčat. V tenise pri prvom podaní bola neporazená proti tímom ako Cathedral Catholic, Poway a OLP.

„V tomto kraji je neuveriteľný talent, ale Sarah nikdy nevynechá tréning ani podujatie. Je darom od tenisových bohov.“

READ  Po rozlúčke s Filipom kráľovná vstupuje do vlády „súmraku“. Čo je pred nami? | Národné

Brand je spisovateľ na voľnej nohe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close