Ekonomika

Zulik: Bez vodíka nebude do roku 2050 uhlíkovo neutrálna ekonomika

6. októbra 2021 o 21:40 hod. ja Prémiový obsah

Minister hospodárstva Richard Sullivan hovorí o reformách a ďalších.

Veľkosť písma:A|A+

Richard Zulík (SaS) nastúpil do funkcie ministra hospodárstva s cieľom zlepšovať podnikateľské prostredie malými krokmi, ktoré nazýva antibyrokratické balíčky. Jeho prvá várka prešla parlamentom v roku 2020 a druhá várka je momentálne v prevádzke.

Hlavným dôvodom na znepokojenie medzi slovenskými podnikmi v poslednom štvrťroku 2021 sú však bezprecedentné ceny elektriny, ktorým podniky čelia. Richard Sulick sa týmto a ďalším výzvam venuje v tomto rozhovore.

Chcete, aby bol druhý súbor opatrení proti byrokracii predložený na medzirezortné preskúmanie do septembra. Ako prebieha projekt?

Všetkých 469 nominácií bolo pridelených rôznym ministerstvám; O každom konkrétnom probléme sme hovorili s rôznymi ministerstvami. Urobili sme v podstate to, čo zvyčajne robíme v priebežnej revízii. Práce bolo veľa. Spočiatku sme sa stretávali len s úradníkmi, ktorí mali na starosti zistiť, ktoré body môžu fungovať a ktoré nie. Prešli sme technológiami. Tieto body potom preskúmali štátni tajomníci. Potom, ak nejaké problémy zostanú nedoriešené, stretnem sa s jednotlivými ministrami. Občas som spolupracoval s premiérom Eduardom Hegerom.

Kedy nadobudne účinnosť druhý balík?

READ  Česko posiela vojakov na ochranu slovenských hraníc - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close