Veda

12 štátov USA práve dosiahlo rekordný počet prípadov COVID-19. Mohla by to byť obávaná druhá vlna

V USA koronavírus Záchvaty sa zdajú byť väčšie ako kedykoľvek predtým.

Podľa analýzy údajov spoločnosti Business Insider v sobotu dosiahlo 12 štátov rekordný počet sedemdňového kĺzavého priemeru Projekt sledovania COVID, ktorý zhromažďuje údaje od štátnych a územných úradov verejného zdravotníctva.

Aljaška, Colorado, Indiana, Kansas, Minnesota, Missouri, Montana, Severná Dakota, Nebraska, Oregon, Južná Dakota a Utah zaznamenali za posledných sedem dní viac nových infekcií, ako kedykoľvek za týždeň.

USA celkovo za posledné štyri dni zaznamenali viac ako 50 000 nových prípadov každý deň. Krajina nezaznamenala takú sériu od polovice augusta.

Počet prípadov je vysoký – so sedemdňovým denným priemerom najmenej 15 nových prípadov na 100 000 ľudí – v 26 štátoch, podľa analýzy z New York Times. Denný počet prípadov rastie v ďalších 16 štátoch a vo Washingtone, DC.

„Všetci vidíme zvyšujúci sa počet COVID-19 pacienti, ktorí prichádzajú do našich pohotovostných služieb, ktorí skutočne ochorejú a vyžadujú si hospitalizáciu alebo dokonca intenzívnu starostlivosť, “povedala Megan Ranneyová, lekárka na pohotovosti a docentka na Brownovej univerzite CNN v nedeľu.

„Všetci sa hlboko bojíme, že toto je začiatok tej obávanej druhej vlny.“

Odborníci už dlho varujú, že koronavírus môže spôsobiť obnovenie pádu, pretože deti a študenti vysokých škôl sa vracajú do tried a chladnejšie počasie posiela ľudí do interiéru.

Anthony Fauci, riaditeľ Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby a popredný národný odborník na infekčné choroby, uviedol, že Američania sa musia „sústrediť a prekonať túto jeseň a zimu“.

„Keď sa dostaneme na jeseň a budeme robiť viac vnútorných vecí, je pravdepodobné, že v COVID-19 zaznamenáme nárasty,“ uviedol Fauci v septembrovej panelovej diskusii s Harvardskou lekárskou fakultou.

READ  Voyager 1 hovorí blbosti, ale stále funguje

Denný počet úmrtí stále klesá. Počet úmrtí však zvyčajne zaostáva za počtom prípadov o tri až štyri týždne, pretože úmrtie na koronavírusovú infekciu si vyžaduje čas.

Vplyvný COVID-19 Model, z Inštitútu pre zdravotné ukazovatele a hodnotenie na Lekárskej fakulte Univerzity vo Washingtone, teraz predpokladá, že počet úmrtí v polovici januára dosiahne maximum okolo 2 300 za deň a celkový počet obetí sa do februára zdvojnásobí na 400 000.

Ak 95 percent populácie nosilo masky na verejnosti, model IHME projektov, počet obetí by bol asi 315 000 v mojom februári. V súčasnosti uviedlo, že tak robí necelých 70 percent opýtaných ľudí.

Tento článok pôvodne publikoval Business Insider.

Viac od Business Insider:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close