šport

20. OKTAGON: Carlos Vémola si vybral súpera. Je ním Aziz Karaoglu

dnes 12:20
|

Karlos Vémola si svojho súpera vybral na záverečný turnaj roka Oktagon 20, ktorý sa uskutoční 30. decembra v Brne. Podľa diskusií zostalo veľa fanúšikov MMA na Slovensku a v Českej republike sklamaných.

Carlos Vémola.

Prečítajte si tiež

Vémola má šancu na titul. Dostal na výber z troch súperov

AKTUALIZOVANÉ 16:30 PRE VÉMOLOVÝ VÝRAZ

„Terminátor“ dostal od promotéra organizácie OKTAGON MMA Ondřeja Novotného výber z troch bojovníkov. Odmietol bojovať s ostatnými veteránmi UFC Viktorom Pešťom a Leanderom „Apollom“ Silvom. Vybral si tretiu alternatívu, o ktorej v utorok povedal Novotný: „Má za sebou veľa zaujímavých zápasov vo veľkej organizácii, aj keď sú staršie. Je to špičkové, je to v prvej stovke strednej váhy.“

Vo štvrtok ráno Vémola na Instagrame prezradil, že si vybral súpera, ktorý „podľa ľudí porazil Mameda Khalidova, hoci rozhodcovia to videli inak“. Indikácie od Novotného a Vémolu poukazovali na Aziza Karaoglu.

Šport.sk

Zdroj: instagram.com/karlos_terminator_vemola

Karaoglu zastupujúci Nemecko je 82. na svete so strednou váhou.V máji 2016 kontroverzne podľahol bodom s Khalidom. Odvtedy bojoval iba raz, pred rokom získal body v litovskej organizácii KOK. Predtým súťažil hlavne v poľskej organizácii KSW.

Karaoglu má 43 rokov, za posledných jedenásť má za sebou iba päť zápasov. Aktuálny poľský šampión UFC Jan Blachowicz ho dokončil v prvom kole v máji 2008 na začiatku svojej profesionálnej kariéry.

Vémola: Nechcem hovoriť o Pešti

Aj keď organizácia duel ešte oficiálne nepotvrdila, Vémola už poskytol rozhovor. „Pešť kategoricky odmietam. Vôbec sa mi o ňom nechce hovoriť, nezaujíma ma ten človek.“ Vémola hovoril za iSport na adresu bojovníka, s ktorým ho drvivá väčšina domácich fanúšikov chcela vidieť v klietke.

READ  Európska elita už brúsi zuby kvôli zisku Messiho: Tento klub by mal byť najväčším favoritom

„Octagon mi nedal veľa možností. Keď som si mal vybrať medzi Silvou a týmto chlapom, vybral som si Karaoglu, pretože zápasil s šampiónom UFC a podľa odborníkov porazil Khalidova. Je to veľmi tvrdý chlap, ale mohol zapadá do môjho štýlu, je to postoj.

Ťažšie by bolo pripraviť sa na Silvu, pretože to ešte nikto nedokončil a zápas by bol na päť kôl. Okrem toho je ľavák a na prípravu by mal iba tri týždne. Potreboval by som konkrétne školenie. A najviac mi vadí, že keď ho prekonám, ľudia budú stále tvrdiť, že je bojovníkom velterovej váhy.

Karaoglu je legitímna stredná váha. Bojovník, ktorý zápasil s najlepšími. A nemôžeš povedať vôbec nič, ak nie si úplný pitomec, “ uzavrel Vémola.

Zľava Karlos Vémola, Samuel Krištofič a Attila Végh.

Prečítajte si tiež

Vémola ho označil za vymyslenú hviezdu. Pirát: Carlosov plán je jednoduchý, …

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close