šport

2024 bol ohlásený americký mládežnícky olympijský mužský hokejový tím

Colorado Springs, Colorado. – USA Hockey dnes vymenoval 17-člennú súpisku pre mužský hokejový tím mládeže USA v roku 2024, ktorý bude súťažiť na Zimných olympijských hrách mládeže v roku 2024 od 19. januára do 1. februára v Gangwone v Južnej Kórei.

Na súpiske je deväť útočníkov, šesť obrancov a dvaja brankári. Hráči zastupujú 10 rôznych štátov vrátane šiestich z Minnesoty, dvoch z Illinois a Kalifornie a po jednom z Massachusetts, Michiganu, New Hampshire, Severnej Karolíny, Texasu, Utahu a Wisconsinu.

Tím USA nastúpi na ľad proti Kanade, Česku, Fínsku, Kórei a Slovensku. Predkolo pozostáva z dvoch skupín po troch tímoch. USA si v A-skupine zmeria sily s Českom a Slovenskom. Prvé dva tímy v každej skupine sa kvalifikujú do semifinále s bronzovými a zlatými medailami za sebou.

Olympijský hokejový tím mládeže USA v ľadovom hokeji odohrá v sobotu 1. januára prípravný zápas proti Slovensku. 27 so začiatkom o 14:00 miestneho času/12:00 ET. Všetky hry sa budú vysielať naživo a odkaz nájdete tu.

Ak chcete zobraziť úplný zoznam, kliknite sem.

Poznámky: Tím USA získal medailu v mužskom hokeji na posledných dvoch zimných olympijských hrách mládeže, pričom v roku 2020 získal striebro a v roku 2016 zlato. Americký mládežnícky olympijský mužský hokejový tím je schválený olympijským a paralympijským výborom Spojených štátov amerických… Kliknite sem a sledujte tím USA počas zimných olympijských hier mládeže… Nájdite oficiálny domov zimných olympijských hier mládeže. Tu.

READ  Anna Karolína Schmidtlová Život, Vek, Čistá hodnota, Rodičia, Súrodenci, Priateľ

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close