Svet

21 metrov vysoké čínske mesto Čcheng-tu predĺžilo na neurčito svoj blokádu proti Covidu Čína

Čcheng-tu, hlavné mesto juhozápadnej čínskej provincie S‘-čchuan, predĺžilo blokádu koronavírusu vo väčšine svojich okresov na neurčito, pretože dúfa, že zabráni ďalšiemu šíreniu v meste s 21,2 miliónmi obyvateľov.

Megamesto, ktoré naposledy bojovalo s vlnami horúčav, výpadkami elektriny a zemetrasením, bolo 1. septembra po zistení niekoľkých prípadov uzamknuté a stalo sa tak najväčšou čínskou metropolou, ktorá zaviedla obmedzenia od Šanghaja začiatkom tohto roka.

Očakávalo sa, že zablokovanie bude zrušené v stredu, ale predstavitelia miestnej vlády uviedli, že podľa predstaviteľov Čcheng-tu „v niektorých oblastiach stále existuje riziko prenosu sociálnych vecí.“

Obyvatelia 16 okresov, miest, okresov a špeciálnych zón spadajúcich pod jurisdikciu Čcheng-tu sú zablokovaní, uviedli úradníci. Na vírus ich budú testovať každý deň, uviedli úradníci v stredu neskoro večer bez uvedenia dátumu, kedy bude blokovanie zrušené. Niekoľko okresov bolo uvoľnených z úplných blokád, ale obyvatelia budú v piatok a nedeľu stále podrobení hromadnému testovaniu.

Obyvatelia okresov, ktoré nie sú úplne zablokované, majú zakázané cestovať do iných okresov a sú odrádzaní od opustenia Čcheng-tu z nepodstatných dôvodov.
„Politiky sa budú dynamicky upravovať podľa vývoja pandémie,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Správy o rozšírenom blokovaní podnietili obavy, že globálne dodávateľské reťazce by mohli čeliť ďalším narušeniam. Chengdu má veľkú továreň pre dodávateľov Apple Foxconn – ktorý vyrába iPady a MacBooky – a Jabil, ktorý vyrába komponenty pre MacBooky. Obaja dodávatelia už teraz zápasia s nedostatkom elektriny Rekordné teplo v Číne.

Vo štvrtok samospráva zaevidovala 116 nových miestnych prípadov, o deň skôr to bolo 121. Z hlásených prípadov bolo 57 symptomatických a 59 asymptomatických.

Mega mesto Minulý týždeň zamknuté Keďže prípady narástli vo viacerých okresoch, úradníci umožnili dokončiť ďalšie kolo hromadného testovania. V oficiálnom oznámení sa uvádza, že obyvatelia by mali v boji proti novej vlne infekcií „v zásade zostať doma“.

READ  Hongkong rozčúlilo obmedzenie japonskej vlády na používanie letiskových čísiel a obmedzenie počtu cestujúcich.

Ak bude test negatívny počas predchádzajúcich 24 hodín, každá rodina bude môcť poslať jednu osobu denne na nákup potravín a základných vecí, uvádza sa v oznámení.

V pondelok bolo zrušených 90 % letov na letisku Shuangliu v Čcheng-tu.

Čína sa tento rok snažila obmedziť vysoko nákazlivý variant Omicron, pričom v mestách uvalila rôzne stupne blokovania, aby zabránila jeho šíreniu.

Šanghaj, ktorý bol v apríli a máji na dva mesiace zamknutý, je jedným z najvýznamnejších miest ovplyvnených takzvanou „dynamickou politikou nulovej choroby covid“.

Výbuchy v posledných mesiacoch prišli v roku, keď sa všeobecne očakáva, že prezident Si Ťin-pching bude každých päť rokov zložiť prísahu na tretie funkčné obdobie ako vodca Číny. zjazde vládnucej komunistickej strany V polovici októbra.

Pred kongresom a týždenným štátnym sviatkom na začiatku októbra viaceré mestá vyzývajú obyvateľov, aby sa vyhýbali cestovaniu mimo mesta, ktoré nie je nevyhnutné, vzhľadom na možné prepuknutie ochorenia Covid. V posledných týždňoch sa objavili správy z každého regiónu a provincie.

S agentúrou Reuters

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close