Svet

Bizarný prípad vraždy, hromadenia, chovu hadov a väzenského dozorcu

Aktivisti zapálili sviečky a skandovali heslá, aby odsúdili zabitie filipínskeho novinára Percivala Mapasu počas zhromaždenia v Quezon City na Filipínach.

Aaron Favilla/AP

Aktivisti zapálili sviečky a skandovali heslá, aby odsúdili zabitie filipínskeho novinára Percivala Mapasu počas zhromaždenia v Quezon City na Filipínach.

The Filipíny Vrchný väzenský dôstojník, ktorý Obvinený zo sprisahania s cieľom zabiť rozhlasového novináraÚdajne tiež nariadil vykopať obrovskú dieru v hlavnom väzení krajiny, aby hľadali údajne zakopaný poklad.

Riaditeľ Úradu nápravy Gerald Pantak čelil od svojho suspendovania minulý mesiac sérii mimoriadnych obvinení, vrátane chovu koní a hadov a zanedbávania tiel 176 väzňov v preplnenom väzenskom komplexe na južnom okraji Metro Manila. V dome smrti.

Po Pantakovom suspendovaní úrady objavili veľkú dieru vykopanú rýpadlom vo väzenskom komplexe v meste Muntinlupa, ktorá sa zdala byť plytkým tunelom pod ňou.

Bondak novinárom povedal, že dieru nariadil vykopať ako súčasť projektu výstavby mimoriadne hlbokého bazéna na výcvik väzenského personálu v potápaní. Povedal, že robotníkov by potom mohli využiť ako záchranárov počas povodní a búrok.

čítaj viac:
* Na Filipínach zničených búrkou je takmer 100 mŕtvych a desiatky nezvestných
* Bleskové povodne a zosuvy pôdy zabili na juhu Filipín desiatky ľudí
* Svetu sa nedarí plniť svoje klimatické ciele. Tu je dôvod na nádej
* Tínedžerka Taranaki bola korunovaná za Miss Filipíny-Nový Zéland 2022
* Filipínski študenti robia zo skúšok „anti-cheating“ virálne
* Filipínske letisko je opäť otvorené napriek havárii lietadla na dráhe

Minister spravodlivosti Jesus Crispin Remulla však v piatok (miestneho času) povedal, že vykopávka bola súčasťou hľadania pokladu, ktorý údajne zakopali japonské okupačné sily pod vedením generála Tomojukiho Yamashitu počas druhej svetovej vojny, povedal mu Bontak pred mesiacmi.

„Povedal som ti, aby si s tým prestal. To je absurdné,“ povedal Remulla novinárom a dodal, že výkop bol stratou času a peňazí vlády. „Nie je tu, aby našiel poklad, vy ste tu, aby ste viedli ministerstvo opráv.“

READ  Pri dvoch samostatných incidentoch pri ťažbe uhlia v Číne zahynulo 12 ľudí
Člen špeciálnej jednotky filipínskej národnej polície riadi brány hlavnej budovy národnej väznice.

Bullitt Marquez/AP

Člen špeciálnej jednotky filipínskej národnej polície riadi brány hlavnej budovy národnej väznice.

Remulla povedal, že nevie, či sa našiel nejaký poklad, a že sa uskutoční vyšetrovanie zastaveného výkopu, aby sa zistilo, či neboli porušené nejaké zákony.

Bandak bol suspendovaný Prezident Ferdinand Marcos Jr Gang uväznený minulý mesiac pri vyšetrovaní smrti June Villamorovej identifikoval strelca, ktorý sa 3. októbra priznal k zabitiu rozhlasového komentátora Percivala Mapasu za 550 000 pesos (46 100 NZD).

Traja uväznení vodcovia gangu neskôr vyšetrovateľom povedali, že Villamor dostal príkaz udusiť sa vo väzení plastovou taškou, aby nemohol identifikovať strojcu vraždy Mapasy, uviedli úradníci.

Mapasa zastrelil na ceste do obytnej dediny muž na motorke. Mapasa kritizovala bývalého prezidenta Rodriga Duterteho, ktorý vymenoval Pantaka, a Pantaka za nezrovnalosti.

Na Bantaca a väzenského bezpečnostného dôstojníka, priznaného vraha Mapasy a troch vodcov gangov obvinených zo zabitia Villamora vo väzení, boli podané trestné oznámenia. Bondac poprel akúkoľvek účasť na vraždách Mapasa a Villamor a obvinil Remullu z vymýšľania trestných oznámení na neho.

Keď vyšetrovatelia išli do pohrebného ústavu v blízkosti väznice Muntingluba, aby skontrolovali pozostatky Villamoru, povedali, že našli nevyzdvihnuté telá 176 väzňov, ktorí zomreli na rôzne choroby, ako je tuberkulóza, zlyhanie obličiek a srdcové choroby, počas Pantakovho väzenia. náčelník.

Úrady pochovali 10 tiel, povedal Remulla, ale pripravujú sa vykonať pitvy mnohých ďalších, aby potvrdili príčiny smrti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close